Σχολή Ιστιοπλοΐας Ανοικτής Θαλάσσης
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ 120ης ΣΕΙΡΑΣ: 12/11/2013 έως 21/01/2014
ΜΑΘΗΜΑ |
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ |
ΗΜΕΡΑ |
ΩΡΑ |
|
1ον |
ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΟΝΟΜΑΤΟΛΟΓΙΑ ΕΞΑΡΤΗΣΗΣ ΚΑΙ ΕΙΔΩΝ ΤΟΥ ΣΚΑΦΟΥΣ Εισηγητής:Μάνθος Κώστας |
13/11/2013 |
ΤΕΤΑΡΤΗ |
19.30 - 22.30 |
2ον |
ΑΕΡΟΔΥΝΑΜΙΚΗ ΤΡΙΜΑΡΙΣΜΑ Εισηγητής: Μάνθος Κώστας |
20/11/2013 |
ΤΕΤΑΡΤΗ |
19.30 - 22.30 |
3ον |
ΝΑΥΤΙΛΙΑ Εισηγητής:Γαβριήλ Βασίλης |
27/11/2013 |
ΤΕΤΑΡΤΗ |
19.30 - 22..30 |
4ον |
Δ.Κ.Α.Σ ΝΑΥΤΙΚΟ ΔΙΚΑΙΟ, ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ Εισηγητής:Μαλαντζής Στράτος |
04/12/2013 |
ΤΕΤΑΡΤΗ |
19.30 - 22.30 |
5ον |
ΜΕΤΕΩΡΟΛΟΓΙΑ Εισηγητής: Ψυχά Κατερίνα |
11/12/2013 |
ΤΕΤΑΡΤΗ |
19.30 - 22.30 |
6ον |
ΚΑΝΟΝΕΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ, ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΣΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ,ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΚΙΝΔΥΝΟΥ, ΜΗΧΑΝΕΣ ΘΑΛΑΣΣΗΣ Εισηγητής: Φωκάς Δημήτρης Μάνθος Κώστας |
18/12/2013 |
ΤΕΤΑΡΤΗ |
19.30 - 22.00 |
7ον |
ΠΡΩΤΕΣ ΒΟΗΘΕΙΕΣ Εισηγητής: Γωνιωτάκη Ελένη |
08/01/2014 |
ΤΕΤΑΡΤΗ |
19.30 - 22.00 |
8ον |
ΧΕΙΡΙΣΜΟΙ ΙΣΤΙΟΦΟΡΟΥ ΣΚΑΦΟΥΣ - ΑΓΚΥΡΟΒΟΛΙΑ –ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ ΣΚΑΦΩΝ Εισηγητής: ΚΑΤΣΑΒΕΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ Μάνθος Κώστας |
15/01/2014 |
ΤΕΤΑΡΤΗ |
19.30 - 22.30 |
ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ GROUP A |
20/01/2014 |
ΔΕΥΤΕΡΑ |
18.30-21.30 |
|
ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ GROUP B |
21/01/2014 |
ΤΡΙΤΗ |
18.30-21.30 |
|
ΠΡΑΚΤΙΚΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ GROUP Α (ΣΑΒΒΑΤΟ)
ΜΑΘΗΜΑ |
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ |
ΗΜΕΡΑ |
ΩΡΑ |
1ο |
16/11/2013 |
ΣΑΒΒΑΤΟ |
10.00-16.00 |
2ο |
23/11/2013 |
ΣΑΒΒΑΤΟ |
10.00-16.00 |
3 |
30/11/2013 |
ΣΑΒΒΑΤΟ |
10.00-16.00 |
4&5ο |
07-08/12/2013 |
ΣΑΒΒΑΤΟ - ΚΥΡΙΑΚΗ ΤΑΞΙΔΙ με Διανυκτέρευση στην (ΑΙΓΙΝΑ) |
ΣΑΒΒΑΤΟ 10.00- ΚΥΡΙΑΚΗ 16.00 |
6 ο |
21/12/2013 |
ΣΑΒΒΑΤΟ |
10.00-16.00 |
7ο |
11/01/2014 |
ΣΑΒΒΑΤΟ |
10.00-16.00 |
8ο |
18/01/2014 |
ΣΑΒΒΑΤΟ (ΝΥΚΤΕΡΙΝΟ) |
16.00 -21.00 |
ΠΡΑΚΤΙΚΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ GROUP B (KYΡIAKH)
ΜΑΘΗΜΑ |
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ |
ΗΜΕΡΑ |
ΩΡΑ |
1ο |
17/11/2013 |
ΚΥΡΙΑΚΗ |
10.00 - 16.00 |
2ο |
24/11/2013 |
ΚΥΡΙΑΚΗ |
10.00 - 16.00 |
3ο |
01/12/2013 |
ΚΥΡΙΑΚΗ |
10.00 - 16.00 |
4ο & 5ο |
14-15/12/2013 |
ΣΑΒΒΑΤΟ - ΚΥΡΙΑΚΗ ΤΑΞΙΔΙ με Διανυκτέρευση στην ΑΙΓΙΝΑ |
ΣΑΒΒΑΤΟ 10.00 ΕΩΣ ΚΥΡΙΑΚΗ 16.00 |
6ο |
22/12/2013 |
ΚΥΡΙΑΚΗ |
10.00 – 16.00 |
7ο |
12/01/2014 |
ΚΥΡΙΑΚΗ |
16.00- 22.00 |
8ο |
19/01/2014 |
ΚΥΡΙΑΚΗ (ΝΥΚΤΕΡΙΝΟ) |
16.00 - 21.00 |
Πιθανές αλλαγές στο πρόγραμμα των μαθημάτων θα ανακοινώνονται στον πίνακα ανακοινώσεων.
Σχολή Ιστιοπλοΐας Ναυτικού Ομίλου Παλαιού Φαλήρου
Μαρίνα Φλοίσβου Τηλ :2109849201 – 6944.313474
Ώρες γραμματείας :18.00-20.30 (καθημερινές).
ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ
ΜΑΘΗΜΑ |
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ |
ΗΜΕΡΑ |
ΩΡΑ |
|
1ο |
ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ ΙΣΟΖΥΓΙΣΜΟΥ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ ΣΚΑΦΩΝ. ΤΡΟΠΟΣ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗΣ ΑΓΩΝΩΝ. |
26/09/2013 |
ΠΕΜΠΤΗ |
19.30 - 22.00 |
2ο |
ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΣΚΑΦΟΥΣ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΜΑΤΟΣ . |
10/10/2013 |
ΠΕΜΠΤΗ |
19.30 - 22.00 |
3ο |
ΤΡΙΜΑΡΙΣΜΑ ΙΣΤΙΩΝ. |
24/10/2013 |
ΠΕΜΠΤΗ |
19.30 - 22.00 |
4ο |
ΤΑΚΤΙΚΗ – ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΙ ΑΓΩΝΩΝ |
14/11/2013 |
ΠΕΜΠΤΗ |
19.30 - 22.00 |
ΠΡΑΚΤΙΚΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ
GROUP Α
ΜΑΘΗΜΑ |
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ |
ΗΜΕΡΑ |
ΩΡΑ |
1ο |
28/09/2013 |
ΣΑΒΒΑΤΟ |
10.30-13.30 |
2ο |
29/09/2013 |
ΚΥΡΙΑΚΗ |
13.30-17.00 |
3ο & 4ο |
04-06/10/2013 |
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ- ΣΑΒΒΑΤΟ -ΚΥΡΙΑΚΗ ΑΓΩΝΑΣ ΠΟΡΟΣ |
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 15.00 ΕΩΣ ΚΥΡΙΑΚΗ 18.00 |
5ο& 6Ο |
26-27-28/10/2013 |
ΣΑΒΒΑΤΟ – ΚΥΡΙΑΚΗ –ΔΕΥΤΕΡΑ ΑΓΩΝΑΣ ΥΔΡΑΣ |
ΣΑΒΒΑΤΟ 09.00 ΕΩΣ ΔΕΥΤΕΡΑ 18.00 |
7Ο |
09/11/2013 |
ΣΑΒΒΑΤΟ COASTAL |
10.00-16.30 |
8Ο |
23/11/2013 |
ΣΑΒΒΑΤΟ – ΑΓΩΝΑΣ - ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ |
10.00 – 16.00 |
9Ο |
07/12/2013 |
ΣΑΒΒΑΤΟ – ΑΓΩΝΑΣ – ΑΓ ΝΙΚΟΛΑΟΥ |
09.00-16.00 |
GROUP B
ΜΑΘΗΜΑ |
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ |
ΗΜΕΡΑ |
ΩΡΑ |
1ο |
28/09/2013 |
ΣΑΒΒΑΤΟ |
13.30-17.00 |
2ο |
29/09/2013 |
ΚΥΡΙΑΚΗ |
10.30-13.30 |
3ο & 4ο |
12-13/10/2013 |
ΣΑΒΒΑΤΟ – ΚΥΡΙΑΚΗ ΑΓΩΝΑΣ ΑΙΓΙΝΑ |
ΣΑΒΒΑΤΟ 09.00 ΕΩΣ ΚΥΡΙΑΚΗ 18.00 |
5ο&6Ο |
26-27-28/10/2013 |
ΣΑΒΒΑΤΟ – ΚΥΡΙΑΚΗ –ΔΕΥΤΕΡΑ ΑΓΩΝΑΣ ΥΔΡΑΣ |
ΣΑΒΒΑΤΟ 09.00 ΕΩΣ ΚΥΡΙΑΚΗ 18.00 |
7Ο |
16/11/2013 |
ΚΥΡΙΑΚΗ ΑΓΩΝΑΣ ΚΑΣΙΔΙ |
09.00-17.00 |
8ο |
24/11/2013 |
ΚΥΡΙΑΚΗ –ΑΓΩΝΑΣ η ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ |
10.00-16.00 |
9Ο |
15/12/2013 |
ΚΥΡΙΑΚΗ – ΑΓΩΝΑΣ η ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ |
09.00-16.00 |
ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ
ΜΑΘΗΜΑ |
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ |
ΗΜΕΡΑ |
ΩΡΑ |
|
1ον |
ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΟΝΟΜΑΤΟΛΟΓΙΑ ΕΞΑΡΤΗΣΗΣ ΚΑΙ ΕΙΔΩΝ ΤΟΥ ΣΚΑΦΟΥΣ Εισηγητής:Μάνθος Κώστας |
08/05/2013 |
ΤΕΤΑΡΤΗ |
19.30 - 22.30 |
2ον |
ΑΕΡΟΔΥΝΑΜΙΚΗ ΤΡΙΜΑΡΙΣΜΑ Εισηγητής: Μάνθος Κώστας |
15/05/2013 |
ΤΕΤΑΡΤΗ |
19.30 - 22.30 |
3ον |
ΝΑΥΤΙΛΙΑ Εισηγητής:Γαβριήλ Βασίλης |
22/05/2013 |
ΤΕΤΑΡΤΗ |
19.30 - 22.30 |
4ον |
Δ.Κ.Α.Σ ΝΑΥΤΙΚΟ ΔΙΚΑΙΟ, ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ Εισηγητής:Μαλαντζής Στράτος ΕΝΔΥΣΗ ΡΟΥΧΙΣΜΟΣ :ΧΟΛΟΠΟΥΛΟΣ Γ |
29/05/2013 |
ΤΕΤΑΡΤΗ |
19.30 - 22.30 |
5ον |
ΚΑΝΟΝΕΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ, ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΣΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ,ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΚΙΝΔΥΝΟΥ, ΜΗΧΑΝΕΣ ΘΑΛΑΣΣΗΣ Εισηγητής: Μάνθος Κώστας |
05/06/2013 |
ΤΕΤΑΡΤΗ |
19.30 - 22.30 |
6ον |
ΜΕΤΕΩΡΟΛΟΓΙΑ Εισηγητής: ΨΥΧΑ ΚΑΤΕΡΙΝΑ |
12/06/2013 |
ΤΕΤΑΡΤΗ |
19.30 - 22.00 |
7ον |
ΠΡΩΤΕΣ ΒΟΗΘΕΙΕΣ Εισηγητής: Γωνιωτάκη Ελένη ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ ΣΚΑΦΩΝ :ΚΑΤΣΑΒΕΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ |
19/06/2013 |
ΤΕΤΑΡΤΗ |
19.30 - 22.30 |
8ον |
ΧΕΙΡΙΣΜΟΙ ΙΣΤΙΟΦΟΡΟΥ ΣΚΑΦΟΥΣ - ΑΓΚΥΡΟΒΟΛΙΑ Εισηγητής: Μάνθος Κώστας ΕΡΕΥΝΑ ΔΙΑΣΩΣΗ :ΦΩΚΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ |
26/06/2013 |
ΤΕΤΑΡΤΗ |
19.30 - 22.30 |
ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ GROUP A |
08/07/2013 |
ΔΕΥΤΕΡΑ |
18.30-21.30 |
|
ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ GROUP B |
09/07/2013 |
ΤΡΙΤΗ |
18.30-21.30 |
Σχολή Ιστιοπλοΐας Ναυτικού Ομίλου Παλαιού Φαλήρου
Μαρίνα Φλοίσβου Τηλ : 2109849201 – 6944.313474
Ώρες γραμματείας : 10.00-15.00 & 18.00-20.30 (καθημερινές).
ΠΡΑΚΤΙΚΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ GROUP Α (ΣΑΒΒΑΤΟ)
ΜΑΘΗΜΑ |
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ |
ΗΜΕΡΑ |
ΩΡΑ |
1ο |
11/05/2013 |
ΣΑΒΒΑΤΟ |
10.00 - 16.00 |
2ο |
18/05/2013 |
ΣΑΒΒΑΤΟ |
10.00 - 16.00 |
3ο |
25/05/2013 |
ΣΑΒΒΑΤΟ |
10.00 - 16.00 |
4ο & 5ο |
31/05-02/06/2013 |
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ - ΣΑΒΒΑΤΟ - ΚΥΡΙΑΚΗ ΤΑΞΙΔΙ με Διανυκτέρευση στην Τζια (Κέα) |
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 13.30 ΕΩΣ ΚΥΡΙΑΚΗ 17.00 |
6ο |
08/06/2013 |
ΣΑΒΒΑΤΟ |
10.00 - 16.00 |
7ο |
22/06/2013 |
ΣΑΒΒΑΤΟ |
10.00 - 16.00 |
8ο |
27/06/2013 |
ΠΕΜΠΤΗ (ΝΥΧΤΕΡΙΝΟ) |
18.00 - 23.00 |
ΠΡΑΚΤΙΚΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ GROUP B (KYΡIAKH)
ΜΑΘΗΜΑ |
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ |
ΗΜΕΡΑ |
ΩΡΑ |
1ο |
12/05/2013 |
ΚΥΡΙΑΚΗ |
10.00 - 16.00 |
2ο |
19/05/2013 |
ΚΥΡΙΑΚΗ |
10.00 - 16.00 |
3ο |
26/05/2013 |
ΚΥΡΙΑΚΗ |
10.00 - 16.00 |
4ο |
09/062013 |
ΚΥΡΙΑΚΗ |
10.00 - 16.00 |
5ο & 6ο |
15-16/06/2013 |
ΣΑΒΒΑΤΟ - ΚΥΡΙΑΚΗ ΤΑΞΙΔΙ με Διανυκτέρευση στην Αίγινα |
ΣΑΒΒΑΤΟ 10.00 ΕΩΣ ΚΥΡΙΑΚΗ 17.00 |
7 ο |
23/06/2013 |
ΚΥΡΙΑΚΗ |
|
8ο |
28/06/2013 |
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (ΝΥΧΤΕΡΙΝΟ) |
18.00 - 23.00 |
Πιθανές αλλαγές στο πρόγραμμα των μαθημάτων θα ανακοινώνονται στον πίνακα ανακοινώσεων.
Σχολή Ιστιοπλοΐας Ναυτικού Ομίλου Παλαιού Φαλήρου
Μαρίνα Φλοίσβου Τηλ :2109849201 – 6944.313474
Ώρες γραμματείας : 10.00-15.00 & 18.00-20.30 (καθημερινές).
ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ
ΜΑΘΗΜΑ |
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ |
ΗΜΕΡΑ |
ΩΡΑ |
|
1ον |
ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΟΝΟΜΑΤΟΛΟΓΙΑ ΕΞΑΡΤΗΣΗΣ ΚΑΙ ΕΙΔΩΝ ΤΟΥ ΣΚΑΦΟΥΣ Εισηγητής:Μάνθος Κώστας |
18/09/2013 |
ΤΕΤΑΡΤΗ |
19.30 - 22.30 |
2ον |
ΑΕΡΟΔΥΝΑΜΙΚΗ ΤΡΙΜΑΡΙΣΜΑ Εισηγητής: Μάνθος Κώστας |
25/09/2013 |
ΤΕΤΑΡΤΗ |
19.30 - 22.30 |
3ον |
ΝΑΥΤΙΛΙΑ Εισηγητής:Γαβριήλ Βασίλης |
0 2/10/2013 |
ΤΕΤΑΡΤΗ |
19.30 - 22..30 |
4ον |
Δ.Κ.Α.Σ ΝΑΥΤΙΚΟ ΔΙΚΑΙΟ, ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ Εισηγητής:Μαλαντζής Στράτος |
09/10/2013 |
ΤΕΤΑΡΤΗ |
19.30 - 22.30 |
5ον |
ΜΕΤΕΩΡΟΛΟΓΙΑ Εισηγητής: Ψυχά Κατερίνα |
16/10/2013 |
ΤΕΤΑΡΤΗ |
19.30 - 22.30 |
6ον |
ΚΑΝΟΝΕΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ, ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΣΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ,ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΚΙΝΔΥΝΟΥ, ΜΗΧΑΝΕΣ ΘΑΛΑΣΣΗΣ Εισηγητής: Φωκάς Δημήτρης Μάνθος Κώστας |
23/10/2013 |
ΤΕΤΑΡΤΗ |
19.30 - 22.00 |
7ον |
ΠΡΩΤΕΣ ΒΟΗΘΕΙΕΣ Εισηγητής: Γωνιωτάκη Ελένη |
30/10/2013 |
ΤΕΤΑΡΤΗ |
19.30 - 22.00 |
8ον |
ΧΕΙΡΙΣΜΟΙ ΙΣΤΙΟΦΟΡΟΥ ΣΚΑΦΟΥΣ - ΑΓΚΥΡΟΒΟΛΙΑ –ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ ΣΚΑΦΩΝ Εισηγητής: ΚΑΤΣΑΒΕΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ Μάνθος Κώστας |
06/11/2013 |
ΤΕΤΑΡΤΗ |
19.30 - 22.30 |
ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ GROUP A |
18/11/2013 |
ΔΕΥΤΕΡΑ |
18.30-21.30 |
|
ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ GROUP B |
19/11/2013 |
ΤΡΙΤΗ |
18.30-21.30 |
|
ΜΑΘΗΜΑ |
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ |
ΗΜΕΡΑ |
ΩΡΑ |
1ο |
21/09/2013 |
ΣΑΒΒΑΤΟ |
10.00-16.00 |
2ο |
28/09/2013 |
ΣΑΒΒΑΤΟ |
10.00-16.00 |
3 &4 |
04-06/10/2013 |
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ - ΣΑΒΒΑΤΟ - ΚΥΡΙΑΚΗ ΤΑΞΙΔΙ με Διανυκτέρευση στον (ΠΟΡΟ) |
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 15.00- ΚΥΡΙΑΚΗ 16.00 |
5ο |
12/10/2013 |
ΣΑΒΒΑΤΟ |
10.00-16.00 |
6 ο |
19/10/2013 |
ΣΑΒΒΑΤΟ |
10.00-16.00 |
7ο |
03/11/2013 |
ΚΥΡΙΑΚΗ(ΝΥΧΤΕΡΙΝΟ) |
16.00- 22.00 |
8ο |
09/11/2013 |
ΣΑΒΒΑΤΟ (ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟ) |
16.00 -21.00 |
ΠΡΑΚΤΙΚΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ GROUP B (KYΡIAKH)
ΜΑΘΗΜΑ |
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ |
ΗΜΕΡΑ |
ΩΡΑ |
1ο |
22/09/2013 |
ΚΥΡΙΑΚΗ |
10.00 - 16.00 |
2ο |
29/09/2013 |
ΚΥΡΙΑΚΗ |
10.00 - 16.00 |
3ο |
13/10/2013 |
ΚΥΡΙΑΚΗ |
10.00 - 16.00 |
4ο |
20/10/2013 |
ΚΥΡΙΑΚΗ |
10.00 – 16.00 |
5ο & 6ο |
02-03/11/2013 |
ΣΑΒΒΑΤΟ - ΚΥΡΙΑΚΗ ΤΑΞΙΔΙ με Διανυκτέρευση στην ΑΙΓΙΝΑ |
ΣΑΒΒΑΤΟ 09.00 ΕΩΣ ΚΥΡΙΑΚΗ 17.00 |
7ο |
10/11/2013 |
ΚΥΡΙΑΚΗ (ΝΥΧΤΕΡΙΝΟ) |
16.00- 22.00 |
8ο |
17/11/2013 |
ΚΥΡΙΑΚΗ (ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟ) |
16.00 - 21.00 |
ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ
ΜΑΘΗΜΑ |
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ |
ΗΜΕΡΑ |
ΩΡΑ |
|
1ον |
ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΟΝΟΜΑΤΟΛΟΓΙΑ ΕΞΑΡΤΗΣΗΣ ΚΑΙ ΕΙΔΩΝ ΤΟΥ ΣΚΑΦΟΥΣ Εισηγητής: Μάνθος Κώστας |
06/03/2013 |
ΤΕΤΑΡΤΗ |
19.30 - 22.30 |
2ον |
ΑΕΡΟΔΥΝΑΜΙΚΗ ΤΡΙΜΑΡΙΣΜΑ Εισηγητής: Μάνθος Κώστας |
13/03/2013 |
ΤΕΤΑΡΤΗ |
19.30 - 22.30 |
3ον |
ΝΑΥΤΙΛΙΑ Εισηγητής: Γαβριήλ Βασίλης |
20/03/2013 |
ΤΕΤΑΡΤΗ |
19.30 - 22..30 |
4ον |
Δ.Κ.Α.Σ ΝΑΥΤΙΚΟ ΔΙΚΑΙΟ, ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ Εισηγητής: Μαλαντζής Στράτος ΕΝΔΥΣΗ ΡΟΥΧΙΣΜΟΣ Εισηγητής: Χολόπουλος Γεώργιος |
27/03/2013 |
ΤΕΤΑΡΤΗ |
19.30 - 22.30 |
5ον |
ΚΑΝΟΝΕΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ, ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΣΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ,ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΚΙΝΔΥΝΟΥ, ΜΗΧΑΝΕΣ ΘΑΛΑΣΣΗΣ Εισηγητής: Μάνθος Κώστας |
03/04/2013 |
ΤΕΤΑΡΤΗ |
19.30 - 22.30 |
6ον |
ΜΕΤΕΩΡΟΛΟΓΙΑ Εισηγητής: Ψύχα Κατερίνα |
10/04/2013 |
ΤΕΤΑΡΤΗ |
19.30 - 22.00 |
7ον |
ΠΡΩΤΕΣ ΒΟΗΘΕΙΕΣ Εισηγητής: Γωνιώτακη Ελένη |
17/04/2013 |
ΤΕΤΑΡΤΗ |
19.30 - 22.30 |
8ον |
ΧΕΙΡΙΣΜΟΙ ΙΣΤΙΟΦΟΡΟΥ ΣΚΑΦΟΥΣ - ΑΓΚΥΡΟΒΟΛΙΑ Εισηγητής: Μάνθος Κώστας ΕΡΕΥΝΑ ΔΙΑΣΩΣΗ Εισηγητής: Φωκάς Δημήτριος |
24/04/2013 |
ΤΕΤΑΡΤΗ |
19.30 - 22.30 |
ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ GROUP A |
13/05/2013 |
ΔΕΥΤΕΡΑ |
18.30-21.30 |
|
ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ GROUP B |
14/05/2013 |
ΤΡΙΤΗ |
18.30-21.30 |
Σχολή Ιστιοπλοΐας Ναυτικού Ομίλου Παλαιού Φαλήρου
Μαρίνα Φλοίσβου Τηλ : 2109849201 – 6944.313474
ΠΡΑΚΤΙΚΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ GROUP Α (ΣΑΒΒΑΤΟ)
ΜΑΘΗΜΑ |
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ |
ΗΜΕΡΑ |
ΩΡΑ |
1ο |
09/03/2013 |
ΣΑΒΒΑΤΟ |
10.00 - 16.00 |
2ο |
16/03/2013 |
ΣΑΒΒΑΤΟ |
10.00 - 16.00 |
3ο |
30/03/2013 |
ΣΑΒΒΑΤΟ |
10.00 - 16.00 |
4ο |
06/04/2013 |
ΣΑΒΒΑΤΟ |
10.00 - 16.00 |
5ο & 6ο |
13-14/04/2013 |
ΣΑΒΒΑΤΟ - ΚΥΡΙΑΚΗ ΤΑΞΙΔΙ με Διανυκτέρευση στην Αίγινα |
ΣΑΒΒΑΤΟ 10.00 ΕΩΣ ΚΥΡΙΑΚΗ 16.00 |
7ο |
27/04/2013 |
ΣΑΒΒΑΤΟ |
10.00 - 17.00 |
8ο |
11/05/2013 |
ΣΑΒΒΑΤΟ (ΝΥΧΤΕΡΙΝΟ) |
18.00 - 23.00 |
ΠΡΑΚΤΙΚΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ GROUP B (KYΡIAKH)
ΜΑΘΗΜΑ |
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ |
ΗΜΕΡΑ |
ΩΡΑ |
1ο |
10/03/2013 |
ΚΥΡΙΑΚΗ |
10.00 - 16.00 |
2ο |
17/03/2013 |
ΚΥΡΙΑΚΗ |
10.00 - 16.00 |
3ο |
31/03/2013 |
ΚΥΡΙΑΚΗ |
10.00 - 16.00 |
4ο |
07/04/2013 |
ΚΥΡΙΑΚΗ |
10.00 - 16.00 |
5ο & 6ο |
20-21/04/2013 |
ΣΑΒΒΑΤΟ - ΚΥΡΙΑΚΗ ΤΑΞΙΔΙ με Διανυκτέρευση στην Αίγινα |
ΣΑΒΒΑΤΟ 10.00 ΕΩΣ ΚΥΡΙΑΚΗ 16.00 |
7ο |
28/04/2013 |
ΚΥΡΙΑΚΗ |
10.00 - 16.00 |
8ο |
12/05/2013 |
ΚΥΡΙΑΚΗ (ΝΥΧΤΕΡΙΝΟ) |
18.00 - 23.00 |
Το πρόγραμμα είναι ενδεικτικό και θα διαμορφωθεί ανάλογα με τις συμμετοχές
Πιθανές αλλαγές στο πρόγραμμα των μαθημάτων θα ανακοινώνονται άμεσα
Σχολή Ιστιοπλοΐας Ναυτικού Ομίλου Παλαιού Φαλήρου
Μαρίνα Φλοίσβου Τηλ :2109849201 – 6944.313474