Εκτύπωση αυτής της σελίδας
Πέμπτη, 04 Νοεμβρίου 2010 14:45

Πρόγραμμα Μαθημάτων 104 ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ AΡΧΑΡΙΩΝ

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε
(0 ψήφοι)

 

104ο ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ AΡΧΑΡΙΩΝ

ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ


ΜΑΘΗΜΑ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ 
ΗΜΕΡΑ ΩΡΑ
1ο  

ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΟΝΟΜΑΤΟΛΟΓΙΑ ΕΞΑΡΤΗΣΗΣ & ΕΙΔΩΝ ΤΟΥ ΣΚΑΦΟΥΣ
Εισηγητής:Μάνθος Κώστας

15/09/2010 ΤΕΤΑΡΤΗ 19.30 - 22.30
2ο ΑΕΡΟΔΥΝΑΜΙΚΗ ΤΡΙΜΑΡΙΣΜΑ
Εισηγητής: Μάνθος Κώστας
22/09/2010 ΤΕΤΑΡΤΗ 19.30 - 22.30
3ο ΝΑΥΤΙΛΙΑ
Εισηγητής:Γαβριήλ Βασίλης
29/09/2010 ΤΕΤΑΡΤΗ 19.30 - 22.30
4ο

Δ.Κ.Α.Σ ΝΑΥΤΙΚΟ ΔΙΚΑΙΟ,

ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ

Εισηγητής:Μαλαντζής Στράτος

06/10/2010 ΤΕΤΑΡΤΗ 19.30 - 22.30
5ο

ΚΑΝΟΝΕΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ, ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΣΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ,

ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΚΙΝΔΥΝΟΥ, ΜΗΧΑΝΕΣ ΘΑΛΑΣΣΗΣ
Εισηγητής: Φωκάς Δημήτρης  ,  Μάνθος Κώστας

13/10/2010 ΤΕΤΑΡΤΗ 19.30 - 22.30
6ο

ΜΕΤΕΩΡΟΛΟΓΙΑ

Εισηγητής: Ανδρόνικος Θάνος

20/10/2010 ΤΕΤΑΡΤΗ 19.30 - 22.30
7ο ΠΡΩΤΕΣ ΒΟΗΘΕΙΕΣ
Εισηγητής: Γωνιωτάκη Ελένη
27/10/2010 ΤΕΤΑΡΤΗ 19.30 - 22.30
8ο

ΧΕΙΡΙΣΜΟΙ   ΙΣΤΙΟΦΟΡΟΥ ΣΚΑΦΟΥΣ  -   ΑΓΚΥΡΟΒΟΛΙΑ–ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ ΣΚΑΦΩΝ
Εισηγητής: ΚΑΤΣΑΒΕΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ  - Μάνθος Κώστας

03/11/2010 ΤΕΤΑΡΤΗ 19.30 - 22.30

ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ GROUP A 15/11/2010 ΔΕΥΤΕΡΑ 18.30-21.30

ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ GROUP B

16/11/2010
ΤΡΙΤΗ 18.30-21.30

ΠΡΑΚΤΙΚΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ GROUP A (ΣΑΒΒΑΤΟ)

ΜΑΘΗΜΑ 
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ         
ΗΜΕΡΑ ΩΡΑ
1ο 18/09/2010 ΣΑΒΒΑΤΟ 10.00-18.00
2ο 25/09/2010 ΣΑΒΒΑΤΟ 10.00-18.00
3ο 02/10/2010 ΣΑΒΒΑΤΟ 10.00-18.00
4ο & 5ο 08-10/10-2010         08-10/10-2010 ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ - ΣΑΒΒΑΤΟ - ΚΥΡΙΑΚΗ  ΤΑΞΙΔΙ με Διανυκτέρευση στον (ΠΟΡΟ) 
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 13.00  ΕΩΣ ΚΥΡΙΑΚΗ 18.00
6ο 23/10/2010 ΣΑΒΒΑΤΟ 10.00-18.00
7ο 6/11/2010 ΣΑΒΒΑΤΟ (ΝΥΧΤΕΡΙΝΟ) 18.00- 01.00
8ο 11/11/2010 ΠΕΜΠΤΗ (ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟ) 17.00 -21.00




ΠΡΑΚΤΙΚΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ GROUP B (ΚΥΡΙΑΚΗ)

ΜΑΘΗΜΑ 
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ         
ΗΜΕΡΑ ΩΡΑ
1ο 19/09/2010 ΚΥΡΙΑΚΗ 10.00-18.00
2ο 26/09/2010 ΚΥΡΙΑΚΗ 10.00-18.00
3ο 03/10/2010 ΚΥΡΙΑΚΗ 10.00-18.00
4ο & 5ο 16-17/10/2010
ΣΑΒΒΑΤΟ - ΚΥΡΙΑΚΗ  ΤΑΞΙΔΙ με Διανυκτέρευση στην ΑΙΓΙΝΑ ΣΑΒΒΑΤΟ 09.00  ΕΩΣ ΚΥΡΙΑΚΗ 18.00
6ο 24/10/2010 ΚΥΡΙΑΚΗ 10.00-18.00
7ο 07/11/2010 ΚΥΡΙΑΚΗ (ΝΥΧΤΕΡΙΝΟ) 18.00- 01.00
8ο 12/11/2010 ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟ) 17.00 -21.00




Πιθανές αλλαγές στο πρόγραμμα των μαθημάτων θα ανακοινώνονται στον πίνακα ανακοινώσεων.

Το παραπάνω προγραμμα μπορείτε να το κατεβάσετε πατώντας εδώ

Σχολή Ιστιοπλοΐας Ναυτικού Ομίλου Παλαιού Φαλήρου

Μαρίνα Φλοίσβου Τηλ :2109849201 – 6944.313474

Ώρες γραμματείας :18.00-20.30 (καθημερινές).

Διαβάστηκε 4122 φορές
Κωνσταντίνος Μάνθος

Κωνσταντίνος Μάνθος 

Γεννήθηκε το 1965 και σπούδασε στο Τμήμα Επιστήμης Φυσικής Αγωγής και Αθλητισμού του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστήμιου Αθηνών. Ασχολήθηκε με το άθλημα της Ιστιοπλοΐας από μικρό παιδί, και από τότε μέχρι σήμερα έχει συμμετάσχει σε πληθώρα αγώνων στην Ελλάδα , σε χώρες του εξωτερικού , στην Ολυμπιάδα της Σεούλ (1988) και στην Ολυμπιάδα της Βαρκελώνης (1992) . Από την συμμετοχή του στους παραπάνω αγώνες έχει λάβει σημαντικές διακρίσεις. Σήμερα είναι προπονητής του αθλήματος της ιστιοπλοΐας και ταχυπλόων σκαφών.

Τελευταία άρθρα από τον/την Κωνσταντίνος Μάνθος