Εμφάνιση άρθρων βάσει ετικέτας: sailing

Κυριακή, 05 Σεπτεμβρίου 2010 20:41

RANKING LIST 31/08/10

Mε την ολοκλήρωση της Aegean Regatta 2010,ανακοινώθηκε από την Ελληνική Ιστιοπλοική Ομοσπονδία τo Ranking List ως την 31/08/10/.

Πιο συγκεκριμένα τo σκάφος Έρυτος 2 Cosmote βρίσκεται στην 1η θέση του Ranking List Σαρωνικού στην κατηγορία ORCi, σε σύνολο 85 εγγεγραμμένων σκαφών, με 19.517 βαθμούς σε 18 αγώνες.

Ακολουθούν σε ασφαλή απόσταση το ΑLSOUMA ALLIANZ του Α.Γεωργιάδη με 18.035 βαθμούς σε 21 αγώνες και το MELITI IV του Γ.Ανδρεάδη με 16.741 βαθμούς σε 15 αγώνες.

Κατηγορία Ανακοινώσεις
Παρασκευή, 13 Αυγούστου 2010 14:33

ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ ΣΤΟ ΡΑΛΛΥ Κυκλάδες 2017!!!!!

Τα σκάφη του Ομίλου μας κέρδισαν πάλι τις πρώτες θέσεις.

Από το Σάββατο 01 Ιουλίου μέχρι και το Σάββατο   8 Ιουλίου, o NOTK πραγματοποίησε με μεγάλη επιτυχία για άλλη μία χρονιά τον καθιερωμένο αγώνα με την ονομασία ΚΥΚΛΑΔΕΣ 2017 με ένα σύνολο 52 σκαφών. Η διαδρομές φέτος ήταν ΚΕΑ-ΣΥΡΟΣ, ΣΥΡΟΣ- ΠΑΡΟΣ,ΠΑΡΟΣ-ΣΕΡΙΦΟΣ ,ΣΕΡΙΦΟΣ-ΚΥΘΝΟΣ

Στην κατηγορία1 ΚΑΙ στο overall ORCi την πρώτη θέση πήρε το σκάφος μας ERYTOS II COSMOTE (Κ. ΜΑΝΘΟΣ Σ ΤΣΑΒΑΛΟΣ) Την τέταρτη   στην κατηγορια  ORC CLUB το σκάφος μας EXIONAS (Γ ΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ) και το σκάφος μας GIORGIO FURUNO ONDECK(Π. ΣΚΙΑΘΙΤΗΣ) πήρε την 11η θέση

Συγχαρητήρια σε όλους μας.

Κατηγορία Ανακοινώσεις
Παρασκευή, 03 Σεπτεμβρίου 2010 20:42

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ GROUPS 104ης ΣΕΙΡΑΣ

 
104ο ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ ΠΡΟΧΩΡΗΜΕΝΩΝ - ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ

ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ


ΜΑΘΗΜΑ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ 
ΗΜΕΡΑ      ΩΡΑ
1ο  
ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ ΙΣΟΖΥΓΙΣΜΟΥ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ ΣΚΑΦΩΝ. ΤΡΟΠΟΣ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗΣ ΑΓΩΝΩΝ.  30/09/2010 ΠΕΜΠΤΗ   
19.30 - 22.00
2ο ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΣΚΑΦΟΥΣ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΜΑΤΟΣ .  07/10/2010 ΠΕΜΠΤΗ   
19.30 - 22.00
3ο ΤΡΙΜΑΡΙΣΜΑ ΙΣΤΙΩΝ.   14/10/2010 ΠΕΜΠΤΗ   
19.30 - 22.00
4ο ΤΑΚΤΙΚΗ – ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΙ ΑΓΩΝΩΝ 04/11/2010 ΠΕΜΠΤΗ   
19.30 - 22.00

 

 

ΠΡΑΚΤΙΚΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ GROUP A (ΣΑΒΒΑΤΟ)

ΜΑΘΗΜΑ 
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ         
ΗΜΕΡΑ ΩΡΑ
1ο 02/10/2010 
ΣΑΒΒΑΤΟ 10.30-13.30
2ο 03/10/2010
ΚΥΡΙΑΚΗ 13.30-17.00
3ο & 4ο 08-10/10/2010 ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ - ΣΑΒΒΑΤΟ -ΚΥΡΙΑΚΗ  ΑΓΩΝΑΣ ΠΟΡΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 14.30 ΕΩΣ ΚΥΡΙΑΚΗ 18.00
5ο & 6ο 29-31/10/2010 ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ – ΣΑΒΒΑΤΟ – ΚΥΡΙΑΚΗ ΑΓΩΝΑΣ ΥΔΡΑΣ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 14.00 ΕΩΣ ΚΥΡΙΑΚΗ 18.00
7ο 06/11/2010 ΣΑΒΒΑΤΟ 10.30-13.30
8ο 07/11/2010 ΚΥΡΙΑΚΗ – ΑΓΩΝΑΣ - ΦΛΕΒΕΣ 09.00-18.00
9ο 13/11/2010 ΣΑΒΒΑΤΟ – ΑΓΩΝΑΣ - ΚΑΣΙΔΙ 09.00-18.00




 

ΠΡΑΚΤΙΚΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ GROUP B (ΚΥΡΙΑΚΗ)

1ο 02/10/2010 
ΣΑΒΒΑΤΟ 13.30-17.00
2ο 03/10/2010
ΚΥΡΙΑΚΗ 10.30-13.30
3ο & 4ο 08-10/10/2010 ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ - ΣΑΒΒΑΤΟ -ΚΥΡΙΑΚΗ  ΑΓΩΝΑΣ ΠΟΡΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 14.30 ΕΩΣ ΚΥΡΙΑΚΗ 18.00
5ο & 6ο 29-31/10/2010 ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ – ΣΑΒΒΑΤΟ – ΚΥΡΙΑΚΗ ΑΓΩΝΑΣ ΥΔΡΑΣ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 14.00 ΕΩΣ ΚΥΡΙΑΚΗ 18.00
7ο 06/11/2010 ΣΑΒΒΑΤΟ 13.30-17.00
8ο 07/11/2010 ΚΥΡΙΑΚΗ – ΑΓΩΝΑΣ - ΦΛΕΒΕΣ 09.00-18.00
9ο 13/11/2010 ΣΑΒΒΑΤΟ – ΑΓΩΝΑΣ – (ΟΚΤΩ) 09.00-18.00

 

 

Πιθανές αλλαγές στο πρόγραμμα των μαθημάτων θα ανακοινώνονται στον πίνακα ανακοινώσεων.

Το παραπάνω προγραμμα μπορείτε να το κατεβάσετε πατώντας εδώ

Σχολή Ιστιοπλοΐας Ναυτικού Ομίλου Παλαιού Φαλήρου

Μαρίνα Φλοίσβου Τηλ :2109849201 – 6944.313474

Ώρες γραμματείας :18.00-20.30 (καθημερινές).

800x600 Normal 0 false false false EL X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

Εισηγητής:Γαβριήλ Βασίλης

ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ

                                                   Σχολή Ιστιοπλοίας Ανοικτής Θαλάσσης

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ  ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ GROUPS 106ης ΣΕΙΡΑΣ

ΜΑΘΗΜΑ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

ΗΜΕΡΑ

ΩΡΑ

1ον

ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ ΙΣΟΖΥΓΙΣΜΟΥ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ ΣΚΑΦΩΝ. ΤΡΟΠΟΣ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗΣ ΑΓΩΝΩΝ.

17/02/2011

ΠΕΜΠΤΗ

19.30 - 22.00

2ον

ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΣΚΑΦΟΥΣ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΜΑΤΟΣ .

03/03/2011

ΠΕΜΠΤΗ

19.30 - 22.00

3ον

ΤΡΙΜΑΡΙΣΜΑ ΙΣΤΙΩΝ.

24/03/2011

ΠΕΜΠΤΗ

19.30 - 22.00

4ον

ΤΑΚΤΙΚΗ – ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΙ ΑΓΩΝΩΝ

07/04/2011

ΠΕΜΠΤΗ

19.30 - 22.00

ΠΡΑΚΤΙΚΑ  ΜΑΘΗΜΑΤΑ GROUP A

ΜΑΘΗΜΑ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

ΗΜΕΡΑ

ΩΡΑ

1 ον

19/02/2011

ΣΑΒΒΑΤΟ

10.30-15.00

2 ον

26/02/2011

ΣΑΒΒΑΤΟ

10.30-15.00

3 ον

05/03/2011

ΣΑΒΒΑΤΟ

10.30-15.00

4 ον

12/03/2011

ΣΑΒΒΑΤΟ

10.00-14.00

5 ον

13/03/2011

ΚΥΡΙΑΚΗ (ΑΓΩΝΑΣ)

09.30-16.00

6 ον & 7 ον

25-26-27/03/2011

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ –ΣΑΒΒΑΤΟ – ΚΥΡΙΑΚΗ ΑΓΩΝΑΣ ΥΔΡΑΣ

09.30-18.00

8 ον

10/04/2011

ΚΥΡΙΑΚΗ

10.00-14.00

9 ον & 10 ον

15-16-17/04/2011

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ –ΣΑΒΒΑΤΟ – ΚΥΡΙΑΚΗ ΑΓΩΝΑΣ ΠΟΡΟΥ

09.30-18.00

ΠΡΑΚΤΙΚΑ  ΜΑΘΗΜΑΤΑ GROUP B

ΜΑΘΗΜΑ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

ΗΜΕΡΑ

ΩΡΑ

1 ον

20/02/2011

ΚΥΡΙΑΚΗ

10.30-15.00

2 ον

27/02/2011

ΚΥΡΙΑΚΗ

10.30-15.00

3 ον

06/03/2011

ΚΥΡΙΑΚΗ

10.30-15.00

4 ον

12/03/2011

ΣΑΒΒΑΤΟ

14.00-18.00

5 ον

13/03/2010

ΚΥΡΙΑΚΗ (ΑΓΩΝΑΣ)

09.30-16.00

6 ον & 7 ον

25-26-27/03/2011

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ –ΣΑΒΒΑΤΟ – ΚΥΡΙΑΚΗ ΑΓΩΝΑΣ ΥΔΡΑΣ

09.30-18.00

8 ον

10/04/2011

ΚΥΡΙΑΚΗ

14.00-18.00

9 ον & 10 ον

15-16-17/04/2011

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ –ΣΑΒΒΑΤΟ – ΚΥΡΙΑΚΗ ΑΓΩΝΑΣ ΠΟΡΟΥ

09.30-18.00

Πιθανές αλλαγές στο πρόγραμμα των μαθημάτων θα ανακοινώνονται στον πίνακα ανακοινώσεων.

Το παραπάνω προγραμμα μπορείτε να το κατεβάσετε πατώντας εδώ

Σχολή Ιστιοπλοΐας Ναυτικού Ομίλου Παλαιού Φαλήρου

Μαρίνα Φλοίσβου Τηλ :2109849201 – 6944.313474

Ώρες γραμματείας :18.00-20.30 (καθημερινές).

800x600 Normal 0 false false false EL X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

Εισηγητής:Γαβριήλ Βασίλης

Σάββατο, 17 Ιουλίου 2010 14:28

3 - prosfata nea

Rally Cyclades  2010 Rally Ionio 2010 Aegean Regatta 2010 : Πρωτιά και διακρίσεις για τα σκάφη του ομίλου μας .

Κατηγορία Νέα - Ενημέρωση
Παρασκευή, 16 Ιουλίου 2010 23:37

2- prosfata nea

 ΤΑ ΕΠΟΜΕΝΑ  ΜΑΘΗΜΑΤΑ  ΤΗΣ 106 ΣΕΙΡΑΣ 106 ΑΡΧΑΡΙΩΝ ΘΑ ΑΡΧΙΣΟΥΝ 19/01/2011

Κατηγορία Νέα - Ενημέρωση
Παρασκευή, 16 Ιουλίου 2010 23:26

1- prosfata nea

ΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΣΤΙΣ 30/09/2010 ΚΑΙ ΩΡΑ 19.30 -22.00  ΣΕΙΡΑ 104

Κατηγορία Νέα - Ενημέρωση
Πέμπτη, 15 Ιουλίου 2010 02:16

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ - 2022

Ημερο-
μηνία
ΟνομασίαΏραΔιαδρομήΑπόστασηΌμιλος
Σαβ 19/03
έως
Κυρ 20/03
ΦΑΛΗΡΟΣ 12:00 ΟΡΤΣΑ - ΠΡΥΜΑ / COASTAL 6-8 / 12-20 ΝΟ Παλαιού Φαλήρου
Παρ 25/03 49ος ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΕΩΣ 10:00 ΦΑΛΗΡΟ - ΥΔΡΑ 36 ΠΟΙΑΘ
Κυρ 27/03 10:30 ΥΔΡΑ - ΦΑΛΗΡΟ 36
Παρ 01/04 ΠΟΡΟΣ ΕΙΣ ΜΝΗΜΗΝ ΜΑΚΗ ΓΚΡΙΤΖΑΛΗ 16:00 ΦΑΛΗΡΟ - ΠΟΡΟΣ 29 ΝΟ Τζιτζιφιών Καλλιθέας
Κυρ 03/04 11:00 ΠΟΡΟΣ - ΦΑΛΗΡΟ 28
Σαβ 02/04 ΛΑΓΟΥΣΕΣ - ΦΛΕΒΕΣ 11:00 ΜΙΚΡΟΛΙΜΑΝΟ - ΛΑΓΟΥΣΕΣ - ΦΛΕΒΕΣ - ΜΙΚΡΟΛΙΜΑΝΟ 38 ΝΑ Σύνδεσμος
Κυρ 03/04 ΙΩΑΝΝΗ ΚΑΡΑΠΕΤΗ 11:00 ΦΑΛΗΡΟ - ΤΟΥΡΛΟΣ - ΦΑΛΗΡΟ 22 ΝΟ Δελφιναρίου
Σαβ 09/04 ΗΛΙΑΣ ΚΑΡΩΝΗΣ 11:00 ΦΑΛΗΡΟ - ΦΛΕΒΕΣ - ΦΑΛΗΡΟ 24 ΝΟΝΚΕ Καλλιθέας
Σαβ 09/04 2 ΑΤΟΜΩΝ ΕΙΣ ΜΝΗΜΗΝ ΑΝΔΡΕΑ ΖΙΡΩ 11:00 ΦΑΛΗΡΟ - ΠΟΡΟΣ 28 ΙO Πειραιώς
Κυρ 10/04 11:00 ΠΟΡΟΣ (ΜΟΔΙ) - ΦΑΛΗΡΟ 26
Κυρ 10/04 ΑΝΑΣΑ ΖΩΗΣ (ΑΙΜΟΔΟΣΙΑ) 10:30 ΦΑΛΗΡΟ - ΚΑΣΙΔΙ - ΦΑΛΗΡΟ 20 ΣΕΑΝΑΤ Καλλιθέας
Σαβ 16/04
έως
Κυρ 17/04
PIREAUS TROPHY (SPORT BOATS) 10:00 COASTAL / ΟΡΤΣΑ - ΠΡΥΜΑ 12-20/6-8 ΝΟ Ελλάδος
Παρ 29/04
έως
Κυρ 01/05
30η ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΚΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ 10:00 OFFSHORE/COASTAL / ΟΡΤΣΑ - ΠΡΥΜΑ 25-35 / 6-8 ΝΟ Ελλάδος, ΝΟ Άνδρου
Σαβ 30/04 COASTAL 11:00 ΠΑΡΑΚΤΙΑ 15-25 ΝΟ Ειρήνης Φιλίας
Κυρ 01/05 14o ΠΡΩΤΟΜΑΓΙΑΣ 11:30 ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ - περ. σημειων ΑΡΣΙΔΑΣ - ΒΟΥΛΑ 19 ΝΟ Κατοίκων Βουλιαγμένης
Σαβ 07/05 Μ.ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΥ / Λ.ΚΥΡΙΑΚΙΔΗ 11:00 INSHORE 18-20 ΝΟ Παλαιού Φαλήρου
Σαβ 07/05 1 ΑΤΟΜΟΥ ΕΙΣ ΜΝΗΜΗΝ ΣΑΒΒΑ ΓΕΩΡΓΙΟΥ 11:00 ΦΑΛΗΡΟ - ΦΛΕΒΕΣ - ΦΑΛΗΡΟ 20 ΙO Πειραιώς
Σαβ 07/05
έως
Κυρ 08/05
12ο ATHENS TROPHY - ATHENS SAILING CIRCUIT 12:00 ΟΡΤΣΑ - ΠΡΥΜΑ (PERFORMANCE)   ΠΟΙΑΘ, ΝΟ Ελλάδος
Σαβ 14/05 ΑΙΓΙΝΑ 11:00 ΦΑΛΗΡΟ - ΠΛΑΤΙΑ - ΑΙΓΙΝΑ 20 ΝΟ Ειρήνης Φιλίας
Κυρ 15/05 11:00 ΑΙΓΙΝΑ - ΠΛΑΤΙΑ - ΦΑΛΗΡΟ 20
Σαβ 14/05 ΜΑΚΗΣ ΠΑΝΤΑΖΗΣ - ΑΓΚΙΣΤΡΙ 11:00 ΦΑΛΗΡΟ - ΑΓΚΙΣΤΡΙ 21 ΝΟ Αμφιθέας
Κυρ 15/05 11:00 ΑΓΚΙΣΤΡΙ - ΦΑΛΗΡΟ 21
Σαβ 14/05
έως
Κυρ 15/05
12ο ATHENS TROPHY - ATHENS SAILING CIRCUIT 12:00 ΟΡΤΣΑ - ΠΡΥΜΑ (PERFORMANCE)   ΠΟΙΑΘ, ΝΟ Ελλάδος
Σαβ 14/05
έως
Κυρ 15/05
ΕΙΣ ΜΝΗΜΗΝ ΟΔΥΣΣΕΑ ΕΣΚΙΤΖΟΓΛΟΥ 12:00 3*ΟΡΤΣΑ - ΠΡΥΜΑ 20 ΙO Πειραιώς
Σαβ 21/05
έως
Κυρ 22/05
ΝΗΡΗΙΔΑ 11:59 ΟΡΤΣΑ - ΠΡΥΜΑ   ΝΟ 78
Κυρ 22/05 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΤΡΙΓΩΝΟ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 10:30 ΤΡΙΓΩΝΟ - ΕΛΕΓΧΟΜΕΝΟΥ ΣΤΙΒΟΥ 9-12 ΣΕΑΝΑΤ Καλλιθέας
Παρ 27/05 ΚΕΑ 16:00 ΒΟΥΛΑ - (ΠΑΤΡΟΚΛΟΣ) - ΚΕΑ 15/33 ΝΑΟ Βούλας
Κυρ 29/05 10:30 ΚΕΑ - (ΠΑΤΡΟΚΛΟΣ) - ΒΟΥΛΑ 18/33
Σαβ 04/06 ΠΑΤΡΟΚΛΟΣ 11:00 ΒΟΥΛΑ - ΠΑΤΡΟΚΛΟΣ - ΒΟΥΛΑ 27 ΝΑΟ Βούλας
Σαβ 04/06 20o ΑΡΜΕΝΙΖΟΝΤΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ (2 ατόμων Α+Γ) 11:00 OFFSHORE 21 ΠΟΙΑΘ
Κυρ 05/06 12:00 COASTAL 15-17
Κυρ 05/06 ΠΑΡΑΚΤΙΑ 11:00 ΠΑΡΑΚΤΙΑ 14 ΝΑΟ Βούλας
Σαβ 11/06 ΔΙΟΝΥΣΟΥ ΜΕΛΑΝΑΙΓΙΔΟΣ 12:00 ΦΑΛΗΡΟ - ΠΟΡΟΣ 27 ΝΟ Ελλάδος
Κυρ 12/06 10:00 ΠΟΡΟΣ - ΑΙΓΙΝΑ 18
Δευ 13/06 10:30 ΑΙΓΙΝΑ - ΦΑΛΗΡΟ 18
Σαβ 11/06 59ο ΡΑΛΛΥ ΑΙΓΑΙΟΥ 14:00 ΣΟΥΝΙΟ - ΧΙΟΣ (ΒΟΛΙΣΣΟΣ) 105-138 ΠΟΙΑΘ
Τρι 14/06 11:00 OFFSHORE 48
Πεμ 16/06 11:00 OFFSHORE 35
Παρ 17/06 10:00 ΧΙΟΣ (ΒΟΛΙΣΣΟΣ) - ΣΟΥΝΙΟ 105-138
Σαβ 18/06 ΦΙΛΙΑΣ ΣΕΑΝΑΔΠ - ΝΟΔ 11:00 ΦΑΛΗΡΟ - ΜΕΘΑΝΑ 25 ΝΟ Δελφιναρίου, ΣΕΑΝΑΔ Περάματος
Κυρ 19/06 11:00 ΜΕΘΑΝΑ - ΦΑΛΗΡΟ 25
Σαβ 18/06 ΕΠΙΔΑΥΡΟΣ 11:00 ΦΑΛΗΡΟ - ΕΠΙΔΑΥΡΟΣ 30 ΝΑΟ Ειρήνης & Φιλίας Καλλιθέας
Κυρ 19/06 11:00 ΕΠΙΔΑΥΡΟΣ - ΦΑΛΗΡΟ 30
Σαβ 25/06 ΕΙΣ ΜΝΗΜΗΝ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΣΟΥΛΗ 11:00 ΦΑΛΗΡΟ - ΑΙΓΙΝΑ 24 ΙO Πειραιώς
Κυρ 26/06 11:00 ΑΙΓΙΝΑ - ΦΑΛΗΡΟ 17
Κυρ 26/06 CYCLADES REGATTA 11:00 ΚΕΑ - ΠΑΡΟΣ 59 ΝΟ Τζιτζιφιών Καλλιθέας
Τρι 28/06 11:00 ΠΑΡΟΣ - ΦΟΛΕΓΑΝΔΡΟΣ 33
Πεμ 30/06 11:00 ΦΟΛΕΓΑΝΔΡΟΣ - ΣΕΡΙΦΟΣ 38
Σαβ 02/07 11:00 ΣΕΡΙΦΟΣ - ΚΥΘΝΟΣ 22
Κυρ 26/06 ΤΡΙΓΩΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ 11:00 ΚΑΛΑΜΑΚΙ - ΚΑΣΙΔΗΣ - ΚΑΛΑΜΑΚΙ 16 ΝΟ Καλαμακίου
Κυρ 26/06 ΤΡΙΓΩΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ 11:00 ΟΡΤΣΑ - ΠΡΥΜΑ 5-8*3 ΝΟ Καλαμακίου
Κυρ 03/07 ΤΑΣΟΣ ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ 11:00 ΦΑΛΗΡΟ - ΚΑΣΙΔΙ - ΦΑΛΗΡΟ 18 ΝΑ Σύνδεσμος
Σαβ 09/07 2 ΑΤΟΜΩΝ (Α+Γ) ΕΙΣ ΜΝΗΜΗΝ ΣΤΕΛΙΟΥ ΒΡΑΪΛΑ 11:00 ΦΑΛΗΡΟ - ΦΛΕΒΕΣ - ΦΑΛΗΡΟ 24 ΙO Πειραιώς
Κυρ 10/07 ΠΕΡΑΜΑ 11:00 ΦΑΛΗΡΟ - ΛΑΓΟΥΣΕΣ - ΦΑΛΗΡΟ 25 ΝΑΟ Περάματος
Κυρ 10/07 AEGEAN 600 & DOUBLE HANDED EUROPEN CHAMPIONSHIPS 14:00 NON STOP RACE 606 ΠΟΙΑΘ
Παρ 15/07 2η REGATTA ΣΑΡΩΝΙΚΟΥ ΙΩΣΗΦ ΘΕΟΔΩΡΟΥ   ΦΑΛΗΡΟ - ΥΔΡΑ 36 ΣΕΑΝΑΤ Καλλιθέας
Κυρ 17/07   ΥΔΡΑ - ΕΡΜΙΟΝΗ 15
Δευ 18/07   ΕΡΜΙΟΝΙ - ΠΟΡΟΣ (ΜΟΝΑΣΤΗΡΙ) 20
Παρ 26/08 54ος ΑΓΩΝΑΣ ΑΝΔΡΟΥ 14:00 ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ - ΧΩΡΑ ΑΝΔΡΟΥ 72 ΝΟ Ελλάδος, ΝΟ Άνδρου
Σαβ 27/08 11:00 περ.ΣΗΜΑΝΤΗΡΩΝ (ΑΝΔΡΟΣ) 2*4 / 10
Κυρ 28/08 11:00 ΧΩΡΑ ΑΝΔΡΟΥ - ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ 74
Σαβ 03/09 ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΣΑΡΙΚΑΒΑΖΗ 11:00 περ. ΣΗΜΑΝΤΗΡΩΝ 18 ΝΟ Παλαιού Φαλήρου
Κυρ 04/09 ΛΑΓΟΥΣΕΣ ΕΙΣ ΜΝΗΜΗΝ ΜΙΧΑΛΗ ΛΥΚΟΥΡΟΠΟΥΛΟΥ 10:30 ΦΑΛΗΡΟ - ΛΑΓΟΥΣΕΣ - ΦΑΛΗΡΟ 24 ΣΕΑΝΑΤ Καλλιθέας
Σαβ 10/09 ΚΟΡΦΟΣ ΕΙΣ ΜΝΗΜΗΝ ΝΑΣΟΥ ΚΟΣΜΟΠΟΥΛΟ 10:30 ΦΑΛΗΡΟ - ΠΛΑΤΕΙΑ - ΚΟΡΦΟΣ 15/28 ΝΟ Τζιτζιφιών Καλλιθέας
Κυρ 11/09 11:00 ΚΟΡΦΟΣ - ΦΑΛΗΡΟ 27
Σαβ 10/09 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ ΜΑΝΤΟΥΒΑΛΟΥ 11:00 ΦΑΛΗΡΟ - ΑΙΓΙΝΑ 16 ΝΟ Δελφιναρίου
Κυρ 11/09 11:00 ΑΙΓΙΝΑ - ΦΑΛΗΡΟ 18
Παρ 16/09 ΚΕΑ 11:00 ΒΟΥΛΑ - ΤΖΙΑ 33 ΝΟ Ελλάδος
Κυρ 18/09 10:00 ΤΖΙΑ - ΒΟΥΛΑ 33
Σαβ 17/09 ΑΓΚΙΣΤΡΙ 11:00 ΦΑΛΗΡΟ - ΑΓΚΙΣΤΡΙ 20 ΝΑΟ Ειρήνης & Φιλίας Καλλιθέας, ΙΟΠ ΔΕΗ
Κυρ 18/09 11:00 ΑΓΚΙΣΤΡΙ - ΦΑΛΗΡΟ 20
Σαβ 17/09
έως
Κυρ 18/09
ΕΙΣ ΜΝΗΜΗΝ ΠΑΝΟΥ ΣΓΟΥΡΟΥ 11:00 3*ΟΡΤΣΑ - ΠΡΥΜΑ / COASTAL / INSHORE 20-25/18-20 ΙO Πειραιώς
Σαβ 24/09 ΠΟΡΟΣ 10:00 ΦΑΛΗΡΟ - ΠΟΡΟΣ 26 ΝΟ Παλαιού Φαλήρου
Κυρ 25/09 11:00 ΠΟΡΟΣ - ΦΑΛΗΡΟ 27
Σαβ 24/09 ΝΑΥΜΑΧΙΑ ΣΑΛΑΜΙΝΟΣ 11:00 ΨΥΤΤΑΛΕΙΑ - ΒΟΥΡΚΑΡΙ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ 20 ΣΕΑΝΑΔ Περάματος, ΝΟ Βουρκαρίου Σαλαμίνας
Κυρ 25/09 11:00 περ. ΣΗΜΑΝΤΗΡΩΝ ΤΡΙΓΩΝΙΚΗ (ΣΑΛΑΜΙΝΑ)  
Κυρ 25/09 15:00 ΦΑΝΕΡΩΜΕΝΗ - ΠΕΡΑΜΑ 9
Σαβ 01/10 ΕΙΡΗΝΗΣ - ΦΙΛΙΑΣ 11:00 ΦΑΛΗΡΟ - ΒΑΘΥ ΜΕΘΑΝΩΝ 29 ΝΟ Ειρήνης Φιλίας
Κυρ 02/10 11:00 ΒΑΘΥ ΜΕΘΑΝΩΝ - ΦΑΛΗΡΟ 29
Σαβ 08/10 ΜΕΘΑΝΑ 10:30 ΦΑΛΗΡΟ - ΜΕΘΑΝΑ 26 ΣΕΑΝΑΤ Καλλιθέας
Κυρ 09/10 10:30 ΜΕΘΑΝΑ - ΦΑΛΗΡΟ 26
Σαβ 15/10 ΕΙΣ ΜΝΗΜΗΝ Ν. ΚΟΥΜΙΩΤΗ 11:00 ΦΑΛΗΡΟ - ΑΙΓΙΝΑ 17 ΝΑΟ Περάματος
Κυρ 16/10 11:00 ΑΙΓΙΝΑ - ΦΑΛΗΡΟ 18
Παρ 21/10
έως
Κυρ 23/10
ΩΚΕΑΝΙΔΑ 11:00 ΟΡΤΣΑ - ΠΡΥΜΑ Ή ΤΡΙΓΩΝΙΚΗ   ΝΟ 78
Σαβ 22/10 ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΩΝ ΓΙΑΝΝΗΣ ΚΙΝΤΩΝΗΣ 11:00 ΦΑΛΗΡΟ - ΛΑΓΟΥΣΑ - ΦΑΛΗΡΟ 24 ΣΙΠ ΟΤΕ
Κυρ 23/10 ΓΟΥΡΟΥΝΟΠΟΥΛΟ 11:00 ΠΑΡΑΚΤΙΑ 5-10 ΝΑΟ Βούλας
Παρ 28/10 ΥΔΡΑ 11:00 ΦΑΛΗΡΟ - ΥΔΡΑ 36 ΝΟ Ελλάδος
Κυρ 30/10 10:30 ΥΔΡΑ - ΦΑΛΗΡΟ 36
Σαβ 05/11 ΧΕΙΜΕΡΙΝΟ ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΥ 12:00 ΦΑΛΗΡΟ - ΦΛΕΒΕΣ - ΜΟΔΙ - ΦΑΛΗΡΟ 57 ΝΟ Ελλάδος
Κυρ 06/11 ΑΜΦΙΘΕΑΣ 10:00 ΦΑΛΗΡΟ - ΦΛΕΒΕΣ - ΦΑΛΗΡΟ 23 ΝΟ Αμφιθέας
Σαβ 12/11 ΤΡΙΓΩΝΑ 11:00 περ. ΣΗΜΑΝΤΗΡΩΝ 18 ΝΟΝΚΕ Καλλιθέας
Κυρ 13/11 ΧΕΙΜΕΡΙΝΟ ΟΚΤΩ 10:00 ΦΑΛΗΡΟ - ΛΑΓΟΥΣΑ - ΣΤΑΧΤΟΡΟΗ - ΦΑΛΗΡΟ 35 ΝΟ Ελλάδος
Σαβ 19/11 ΔΕΗ 11:00 ΦΑΛΗΡΟ - ΚΑΣΙΔΙ - ΦΑΛΗΡΟ 18 ΙΟΠ ΔΕΗ
Κυρ 20/11 ΧΕΙΜΕΡΙΝΟ ΛΑΓΟΥΣΩΝ - ATHENS SAILING CIRCUIT 11:00 OFFSHORE / COSTAL / ΟΡΤΣΑ ΠΡΥΜΑ 20-35/6-8 ΝΟ Ελλάδος
Κυρ 27/11 ΧΕΙΜΕΡΙΝΟ ΣΑΛΑΜΙΝΟΣ - ATHENS SAILING CIRCUIT 11:00 OFFSHORE / COSTAL / ΟΡΤΣΑ ΠΡΥΜΑ 20-35/6-8 ΝΟ Ελλάδος
Κυρ 04/12 ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ 11:00 ΟΡΤΣΑ - ΠΡΥΜΑ ή OFFSHORE 8/22 ΝΑ Σύνδεσμος
Κυρ 11/12 ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΩΝ 11:00 ΤΡΙΓΩΝΙΚΗ 10 ΝΑΟ Ειρήνης & Φιλίας Καλλιθέας
Κατηγορία Uncategorised
Πέμπτη, 15 Ιουλίου 2010 02:09

COSMOTE ERYTOS²

 

The ERYTOS team was formed in 1995 by Stavros Tsavalos and Kostas Manthos, after three years of successful sailing together.

With international competitive sailing standing, Kostas Manthos took over as Skipper and formed a 15-member competitive sailing team.

Today, the COSMOTE ERYTOS² team--having participated in most Inshore and Offshore races in the Aegean Sea and the Saronic Gulf and having achieved many triumphs in their course together-- constitutes one of the leading sailing competitive teams in Greece. They are regarded as a trustworthy and capable sailing team, bestowed with the respect of the entire sailing community. The team’s success is largely due to excellent communication, team spirit and the mutual love the team members share for the sport of sailing.

The COSMOTE ERYTOS² represents all the mythical characteristics of the individual whose name it bears: Erytos, son of the God Hermes was the fastest amongst the Argonauts that took part in the legendary quest for the Golden Fleece.

COSMOTE is a leading telecommunications company, which from the beginning of its establishment has steadfastly maintained its "course to bring people together", offering them the ability of direct and affordable communication in every corner of Greece, effortlessly and reliably.

In this same spirit, sailing brings people together, sets the course for a peaceful coexistence, adds substance to life and provides creative recreation for all people, regardless of age.

COSMOTE and sailing already having made an exemplary start, thus pursue a noteworthy course with fair winds and the Greek seas as the ideal setting.

Because, in sailing it is not only the wind that fills the sails, it is communication. It is the power of the team to become one. At COSMOTE, this is what we believe. This is what we represent.

And this is why we are now fellow travelers, giving our name to «COSMOTE ERYTOS²».

Because: "That which takes us on a journey, brings us closer".


Attributes of COSMOTE ERYTOS²

 

Boat Type JUDEL/VROLIJK 44
Boatyard PRO YACHTING
Designers JUDEL & VROLIJK
Year 1999
Total length 13,80 m
Maximum width 4m
Draught 3m
Displacement 6,800 Tons
Mainsail 70m²
Genoa 52m²
Spinnaker 142m²
Category ORCi A

 

 

Κατηγορία ΣΚΑΦΗ ΟΜΙΛΟΥ
Παρασκευή, 16 Ιουλίου 2010 22:53

ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΟΜΙΛΟΥ 3

Κατηγορία NOPF NEWS

© 2010 Falirosailing.com / Ναυτικός Όμιλος Παλαιού Φαλήρου. 
Τα περιεχόμενα του παρόντος ιστότοπου(συμπεριλαμβανομένων κειμένων, γραφικών, εικόνων και φωτογραφιών) είναι πνευματική ιδιοκτησία
της Σχολής Ιστιοπλοίας, του Ναυτικού Ομίλου Παλαιού Φαλήρου και των δημιουργών τους, και προστατεύονται από την Ελληνική και
Διεθνή Νομοθεσία. Απαγορεύεται η οποιαδήποτε αντιγραφή, αναπαραγωγή και αναμετάδοση του υλικού, χωρίς έγγραφη άδεια των
υπευθύνων. Η εμφάνισή του στον διαδυκτιακό τόπο δεν θα πρέπει κατά κανένα τρόπο να εκληφθεί ως μεταβίβαη ή εκχώρηση
άδειας ή δικαιώματος χρήσης τους.

Powered by CARBON FREE PRESS