Εμφάνιση άρθρων βάσει ετικέτας: διακοπές

Κυριακή, 05 Σεπτεμβρίου 2010 20:41

RANKING LIST 31/08/10

Mε την ολοκλήρωση της Aegean Regatta 2010,ανακοινώθηκε από την Ελληνική Ιστιοπλοική Ομοσπονδία τo Ranking List ως την 31/08/10/.

Πιο συγκεκριμένα τo σκάφος Έρυτος 2 Cosmote βρίσκεται στην 1η θέση του Ranking List Σαρωνικού στην κατηγορία ORCi, σε σύνολο 85 εγγεγραμμένων σκαφών, με 19.517 βαθμούς σε 18 αγώνες.

Ακολουθούν σε ασφαλή απόσταση το ΑLSOUMA ALLIANZ του Α.Γεωργιάδη με 18.035 βαθμούς σε 21 αγώνες και το MELITI IV του Γ.Ανδρεάδη με 16.741 βαθμούς σε 15 αγώνες.

Κατηγορία Ανακοινώσεις
Παρασκευή, 13 Αυγούστου 2010 14:33

ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ ΣΤΟ ΡΑΛΛΥ Κυκλάδες 2017!!!!!

Τα σκάφη του Ομίλου μας κέρδισαν πάλι τις πρώτες θέσεις.

Από το Σάββατο 01 Ιουλίου μέχρι και το Σάββατο   8 Ιουλίου, o NOTK πραγματοποίησε με μεγάλη επιτυχία για άλλη μία χρονιά τον καθιερωμένο αγώνα με την ονομασία ΚΥΚΛΑΔΕΣ 2017 με ένα σύνολο 52 σκαφών. Η διαδρομές φέτος ήταν ΚΕΑ-ΣΥΡΟΣ, ΣΥΡΟΣ- ΠΑΡΟΣ,ΠΑΡΟΣ-ΣΕΡΙΦΟΣ ,ΣΕΡΙΦΟΣ-ΚΥΘΝΟΣ

Στην κατηγορία1 ΚΑΙ στο overall ORCi την πρώτη θέση πήρε το σκάφος μας ERYTOS II COSMOTE (Κ. ΜΑΝΘΟΣ Σ ΤΣΑΒΑΛΟΣ) Την τέταρτη   στην κατηγορια  ORC CLUB το σκάφος μας EXIONAS (Γ ΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ) και το σκάφος μας GIORGIO FURUNO ONDECK(Π. ΣΚΙΑΘΙΤΗΣ) πήρε την 11η θέση

Συγχαρητήρια σε όλους μας.

Κατηγορία Ανακοινώσεις
Παρασκευή, 03 Σεπτεμβρίου 2010 20:42

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ GROUPS 104ης ΣΕΙΡΑΣ

 
104ο ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ ΠΡΟΧΩΡΗΜΕΝΩΝ - ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ

ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ


ΜΑΘΗΜΑ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ 
ΗΜΕΡΑ      ΩΡΑ
1ο  
ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ ΙΣΟΖΥΓΙΣΜΟΥ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ ΣΚΑΦΩΝ. ΤΡΟΠΟΣ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗΣ ΑΓΩΝΩΝ.  30/09/2010 ΠΕΜΠΤΗ   
19.30 - 22.00
2ο ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΣΚΑΦΟΥΣ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΜΑΤΟΣ .  07/10/2010 ΠΕΜΠΤΗ   
19.30 - 22.00
3ο ΤΡΙΜΑΡΙΣΜΑ ΙΣΤΙΩΝ.   14/10/2010 ΠΕΜΠΤΗ   
19.30 - 22.00
4ο ΤΑΚΤΙΚΗ – ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΙ ΑΓΩΝΩΝ 04/11/2010 ΠΕΜΠΤΗ   
19.30 - 22.00

 

 

ΠΡΑΚΤΙΚΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ GROUP A (ΣΑΒΒΑΤΟ)

ΜΑΘΗΜΑ 
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ         
ΗΜΕΡΑ ΩΡΑ
1ο 02/10/2010 
ΣΑΒΒΑΤΟ 10.30-13.30
2ο 03/10/2010
ΚΥΡΙΑΚΗ 13.30-17.00
3ο & 4ο 08-10/10/2010 ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ - ΣΑΒΒΑΤΟ -ΚΥΡΙΑΚΗ  ΑΓΩΝΑΣ ΠΟΡΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 14.30 ΕΩΣ ΚΥΡΙΑΚΗ 18.00
5ο & 6ο 29-31/10/2010 ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ – ΣΑΒΒΑΤΟ – ΚΥΡΙΑΚΗ ΑΓΩΝΑΣ ΥΔΡΑΣ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 14.00 ΕΩΣ ΚΥΡΙΑΚΗ 18.00
7ο 06/11/2010 ΣΑΒΒΑΤΟ 10.30-13.30
8ο 07/11/2010 ΚΥΡΙΑΚΗ – ΑΓΩΝΑΣ - ΦΛΕΒΕΣ 09.00-18.00
9ο 13/11/2010 ΣΑΒΒΑΤΟ – ΑΓΩΝΑΣ - ΚΑΣΙΔΙ 09.00-18.00




 

ΠΡΑΚΤΙΚΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ GROUP B (ΚΥΡΙΑΚΗ)

1ο 02/10/2010 
ΣΑΒΒΑΤΟ 13.30-17.00
2ο 03/10/2010
ΚΥΡΙΑΚΗ 10.30-13.30
3ο & 4ο 08-10/10/2010 ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ - ΣΑΒΒΑΤΟ -ΚΥΡΙΑΚΗ  ΑΓΩΝΑΣ ΠΟΡΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 14.30 ΕΩΣ ΚΥΡΙΑΚΗ 18.00
5ο & 6ο 29-31/10/2010 ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ – ΣΑΒΒΑΤΟ – ΚΥΡΙΑΚΗ ΑΓΩΝΑΣ ΥΔΡΑΣ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 14.00 ΕΩΣ ΚΥΡΙΑΚΗ 18.00
7ο 06/11/2010 ΣΑΒΒΑΤΟ 13.30-17.00
8ο 07/11/2010 ΚΥΡΙΑΚΗ – ΑΓΩΝΑΣ - ΦΛΕΒΕΣ 09.00-18.00
9ο 13/11/2010 ΣΑΒΒΑΤΟ – ΑΓΩΝΑΣ – (ΟΚΤΩ) 09.00-18.00

 

 

Πιθανές αλλαγές στο πρόγραμμα των μαθημάτων θα ανακοινώνονται στον πίνακα ανακοινώσεων.

Το παραπάνω προγραμμα μπορείτε να το κατεβάσετε πατώντας εδώ

Σχολή Ιστιοπλοΐας Ναυτικού Ομίλου Παλαιού Φαλήρου

Μαρίνα Φλοίσβου Τηλ :2109849201 – 6944.313474

Ώρες γραμματείας :18.00-20.30 (καθημερινές).

800x600 Normal 0 false false false EL X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

Εισηγητής:Γαβριήλ Βασίλης

ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ

                                                   Σχολή Ιστιοπλοίας Ανοικτής Θαλάσσης

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ  ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ GROUPS 106ης ΣΕΙΡΑΣ

ΜΑΘΗΜΑ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

ΗΜΕΡΑ

ΩΡΑ

1ον

ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ ΙΣΟΖΥΓΙΣΜΟΥ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ ΣΚΑΦΩΝ. ΤΡΟΠΟΣ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗΣ ΑΓΩΝΩΝ.

17/02/2011

ΠΕΜΠΤΗ

19.30 - 22.00

2ον

ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΣΚΑΦΟΥΣ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΜΑΤΟΣ .

03/03/2011

ΠΕΜΠΤΗ

19.30 - 22.00

3ον

ΤΡΙΜΑΡΙΣΜΑ ΙΣΤΙΩΝ.

24/03/2011

ΠΕΜΠΤΗ

19.30 - 22.00

4ον

ΤΑΚΤΙΚΗ – ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΙ ΑΓΩΝΩΝ

07/04/2011

ΠΕΜΠΤΗ

19.30 - 22.00

ΠΡΑΚΤΙΚΑ  ΜΑΘΗΜΑΤΑ GROUP A

ΜΑΘΗΜΑ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

ΗΜΕΡΑ

ΩΡΑ

1 ον

19/02/2011

ΣΑΒΒΑΤΟ

10.30-15.00

2 ον

26/02/2011

ΣΑΒΒΑΤΟ

10.30-15.00

3 ον

05/03/2011

ΣΑΒΒΑΤΟ

10.30-15.00

4 ον

12/03/2011

ΣΑΒΒΑΤΟ

10.00-14.00

5 ον

13/03/2011

ΚΥΡΙΑΚΗ (ΑΓΩΝΑΣ)

09.30-16.00

6 ον & 7 ον

25-26-27/03/2011

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ –ΣΑΒΒΑΤΟ – ΚΥΡΙΑΚΗ ΑΓΩΝΑΣ ΥΔΡΑΣ

09.30-18.00

8 ον

10/04/2011

ΚΥΡΙΑΚΗ

10.00-14.00

9 ον & 10 ον

15-16-17/04/2011

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ –ΣΑΒΒΑΤΟ – ΚΥΡΙΑΚΗ ΑΓΩΝΑΣ ΠΟΡΟΥ

09.30-18.00

ΠΡΑΚΤΙΚΑ  ΜΑΘΗΜΑΤΑ GROUP B

ΜΑΘΗΜΑ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

ΗΜΕΡΑ

ΩΡΑ

1 ον

20/02/2011

ΚΥΡΙΑΚΗ

10.30-15.00

2 ον

27/02/2011

ΚΥΡΙΑΚΗ

10.30-15.00

3 ον

06/03/2011

ΚΥΡΙΑΚΗ

10.30-15.00

4 ον

12/03/2011

ΣΑΒΒΑΤΟ

14.00-18.00

5 ον

13/03/2010

ΚΥΡΙΑΚΗ (ΑΓΩΝΑΣ)

09.30-16.00

6 ον & 7 ον

25-26-27/03/2011

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ –ΣΑΒΒΑΤΟ – ΚΥΡΙΑΚΗ ΑΓΩΝΑΣ ΥΔΡΑΣ

09.30-18.00

8 ον

10/04/2011

ΚΥΡΙΑΚΗ

14.00-18.00

9 ον & 10 ον

15-16-17/04/2011

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ –ΣΑΒΒΑΤΟ – ΚΥΡΙΑΚΗ ΑΓΩΝΑΣ ΠΟΡΟΥ

09.30-18.00

Πιθανές αλλαγές στο πρόγραμμα των μαθημάτων θα ανακοινώνονται στον πίνακα ανακοινώσεων.

Το παραπάνω προγραμμα μπορείτε να το κατεβάσετε πατώντας εδώ

Σχολή Ιστιοπλοΐας Ναυτικού Ομίλου Παλαιού Φαλήρου

Μαρίνα Φλοίσβου Τηλ :2109849201 – 6944.313474

Ώρες γραμματείας :18.00-20.30 (καθημερινές).

800x600 Normal 0 false false false EL X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

Εισηγητής:Γαβριήλ Βασίλης

Σάββατο, 17 Ιουλίου 2010 14:28

3 - prosfata nea

Rally Cyclades  2010 Rally Ionio 2010 Aegean Regatta 2010 : Πρωτιά και διακρίσεις για τα σκάφη του ομίλου μας .

Κατηγορία Νέα - Ενημέρωση
Παρασκευή, 16 Ιουλίου 2010 23:37

2- prosfata nea

 ΤΑ ΕΠΟΜΕΝΑ  ΜΑΘΗΜΑΤΑ  ΤΗΣ 106 ΣΕΙΡΑΣ 106 ΑΡΧΑΡΙΩΝ ΘΑ ΑΡΧΙΣΟΥΝ 19/01/2011

Κατηγορία Νέα - Ενημέρωση
Παρασκευή, 16 Ιουλίου 2010 23:26

1- prosfata nea

ΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΣΤΙΣ 30/09/2010 ΚΑΙ ΩΡΑ 19.30 -22.00  ΣΕΙΡΑ 104

Κατηγορία Νέα - Ενημέρωση
Πέμπτη, 15 Ιουλίου 2010 02:16

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ - 2020

 
Σαρωνικός
Ημερο-
μηνία
ΟνομασίαΏραΔιαδρομήΑπόστασηΚατηγορίεςΌμιλος
Παρ 27/03 47ος ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΕΩΣ - ΥΔΡΑ 16:00 ΦΑΛΗΡΟ - ΥΔΡΑ 36 ORCi Club  ΠΟΙΑΘ
Κυρ 29/03 10:30 ΥΔΡΑ - ΦΑΛΗΡΟ 36
Παρ 03/04 ΠΟΡΟΣ ΕΙΣ ΜΝΗΜΗΝ ΜΑΚΗ ΓΚΡΙΤΖΑΛΗ 16:00 ΦΑΛΗΡΟ - ΠΟΡΟΣ 29 ORCi Club IRC  ΝΟ Τζιτζιφιών Καλλιθέας
Κυρ 05/04 11:00 ΠΟΡΟΣ - ΦΑΛΗΡΟ 29
Σαβ 04/04 ΛΑΓΟΥΣΕΣ - ΦΛΕΒΕΣ 10:30 ΜΙΚΡΟΛΙΜΑΝΟ - ΛΑΓΟΥΣΕΣ - ΦΛΕΒΕΣ - ΜΙΚΡΟΛΙΜΑΝΟ 38 ORCi Club IRC  ΝΑ Σύνδεσμος
Κυρ 05/04 ΙΩΑΝΝΗ ΚΑΡΑΠΕΤΗ 11:00 ΦΑΛΗΡΟ - ΤΟΥΡΛΟΣ - ΦΑΛΗΡΟ 22 ORCi Club IRC  ΝΟ Δελφιναρίου
Σαβ 11/04 ΗΛΙΑΣ ΚΑΡΩΝΗΣ 11:00 ΦΑΛΗΡΟ - ΦΛΕΒΕΣ - ΦΑΛΗΡΟ 24 ORCi Club  ΝΟΝΚ Ελληνικού
Σαβ 11/04 ΑΝΔΡΕΑ ΖΙΡΩ (ΔΥΟ ΑΤΟΜΩΝ) 11:00 ΦΑΛΗΡΟ - ΠΟΡΟΣ 28 ORCi Club IRC  ΙO Πειραιώς
Κυρ 12/04 11:00 ΠΟΡΟΣ - ΦΑΛΗΡΟ 26
Σαβ 25/04 ΣΑΒΒΑ ΓΕΩΡΓΙΟΥ (ΕΝΟΣ ΑΤΟΜΟΥ) 12:00 ΦΑΛΗΡΟ - ΦΛΕΒΕΣ - ΦΑΛΗΡΟ 20 ORCi Club IRC  ΙO Πειραιώς
Σαβ 25/04
έως
Κυρ 26/04
11ο ATHENS TROPHY - ATHENS SAILING CIRCUIT 12:00 ΟΡΤΣΑ - ΠΡΥΜΑ / COASTAL 6-8/12-20 ORCi Club  ΠΟΙΑΘ, ΝΟ Ελλάδος
Κυρ 26/04 ΣΕΑΝΑΤ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 10:30 ΦΑΛΗΡΟ - ΚΑΣΙΔΙ - ΦΑΛΗΡΟ 18 ORCi Club IRC  ΣΕΑΝΑΤ Καλλιθέας
Παρ 01/05 12oς ΠΡΩΤΟΜΑΓΙΑΣ 11:30 ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ - ΑΡΣΙΔΑΣ - ΒΟΥΛΑ 19 ORCi Club IRC  ΝΟ Κατοίκων Βουλιαγμένης
Παρ 01/05 ΚΥΘΝΟΣ - ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΟΥ ΟΔΥΣΣΕΑ ΕΣΚΙΤΖΟΓΛΟΥ 16:00 ΦΑΛΗΡΟ - ΚΥΘΝΟΣ 50 ORCi Club IRC  ΝΟ ΕΛΛΑΔΟΣ
Κυρ 03/05 10:00 ΚΥΘΝΟΣ - ΒΟΥΛΑ 42
Σαβ 02/05 ΕΙΣ ΜΝΗΜΗΝ ΜΙΧΑΛΗ ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΥ & ΛΑΚΗ ΚΥΡΙΑΚΙΔΗ 11:00 ΦΑΛΗΡΟ - ΚΑΛΑΜΑΚΙ - ΤΟΥΡΛΟΣ - ΦΑΛΗΡΟ 22 ORCi Club IRC  ΝΟ Παλαιού Φαλήρου
Σαβ 09/05 ΜΑΚΗΣ ΠΑΝΤΑΖΗΣ - ΑΓΚΙΣΤΡΙ 10:00 ΦΑΛΗΡΟ - ΑΓΚΙΣΤΡΙ 21 ORCi Club IRC  ΝΟ Αμφιθέας
Κυρ 10/05 10:00 ΑΓΚΙΣΤΡΙ - ΦΑΛΗΡΟ 21
Σαβ 09/05
έως
Κυρ 10/05
11ο ATHENS TROPHY - ATHENS SAILING CIRCUIT 12:00 ΟΡΤΣΑ - ΠΡΥΜΑ / COASTAL 6-8/12-20 ORCi Club  ΠΟΙΑΘ, ΝΟ Ελλάδος
Σαβ 16/05 ΑΙΓΙΝΑ 11:00 ΦΑΛΗΡΟ - ΠΛΑΤΙΑ - ΑΙΓΙΝΑ 20 ORCi Club IRC  ΝΟ Ειρήνης Φιλίας
Κυρ 17/05 11:00 ΑΙΓΙΝΑ - ΠΛΑΤΙΑ - ΦΑΛΗΡΟ 20
Κυρ 17/05 ΤΡΙΓΩΝΟ ΣΕΑΝΑΤΚ 10:30 ΟΛΥΜΠΑΚΟ ΤΡΙΓΩΝΟ - ΕΛΕΓΧΟΜΕΝΟΥ ΣΤΙΒΟΥ 9-12 ORCi IRC  ΣΕΑΝΑΤ Καλλιθέας
Παρ 22/05 ΚΕΑ 16:00 ΒΟΥΛΑ - ΚΕΑ 33 ORCi Club IRC  ΝΑΟ Βούλας
Κυρ 24/05 10:30 ΚΕΑ - ΒΟΥΛΑ 33
Σαβ 23/05
έως
Κυρ 24/05
ΟΔΥΣΣΕΑ ΕΣΚΙΝΤΖΟΓΛΟΥ 12:00 ΟΡΤΣΑ ΠΡYΜΑ   ORCi IRC  ΙO Πειραιώς
Σαβ 30/05 ΠΑΤΡΟΚΛΟΣ 11:00 ΒΟΥΛΑ - ΠΑΤΡΟΚΛΟΣ - ΒΟΥΛΑ 27 ORCi Club IRC  ΝΑΟ Βούλας
Κυρ 31/05 ΠΑΡΑΚΤΙΑ 11:00 ΠΑΡΑΚΤΙΑ 14 ORCi Club IRC  ΝΑΟ Βούλας
Παρ 05/06
έως
Δευ 08/06
28η ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΚΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ - ATHENS SAILING CIRCUIT 12:00 INSHORE (ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ) / COASTAL / ΟΡΤΣΑ - ΠΡΥΜΑ 20-35, 6-8 ORCi Club IRC  ΝΟ Ελλάδος, ΝΟ Άνδρου
Σαβ 06/06 ΔΙΟΝΥΣΟΥ ΜΕΛΑΝΑΙΓΙΔΟΣ 12:00 ΦΑΛΗΡΟ - ΠΟΡΟΣ 27 ORCi Club IRC  ΝΟ Ελλάδος
Κυρ 07/06 10:00 ΠΟΡΟΣ - ΑΙΓΙΝΑ 18
Δευ 08/06 10:30 ΑΙΓΙΝΑ - ΦΑΛΗΡΟ 18
Παρ 12/06 ΕΠΙΔΑΥΡΟΣ 16:00 ΚΑΛΛΙΘΕΑ - ΑΙΓΙΝΑ 16 ORCi Club IRC  ΝΑΟ Ειρήνης & Φιλίας
Σαβ 13/06 11:00 ΑΙΓΙΝΑ - ΕΠΙΔΑΥΡΟΣ 15
Κυρ 14/06 11:00 ΕΠΙΔΑΥΡΟΣ - ΚΑΛΛΙΘΕΑ 30
Κυρ 14/06
έως
Σαβ 20/06
AEGEAN 600   OFFSHORE περ.ΝΗΣΩΝ ΑΙΓΑΙΟΥ. NON STOP RACE 606 ORCi Club IRC  ΠΟΙΑΘ
Σαβ 20/06 ΦΙΛΙΑΣ ΣΕΑΝΑΔΠ - ΝΟΔ 11:00 ΦΑΛΗΡΟ - ΜΕΘΑΝΑ 25 ORCi Club IRC  ΝΟ Δελφιναρίου, ΣΕΑΝΑΔ Περάματος
Κυρ 21/06 11:00 ΜΕΘΑΝΑ - ΦΑΛΗΡΟ 25
Σαβ 27/06 ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΣΟΥΛΗ 10:00 ΦΑΛΗΡΟ - ΑΙΓΙΝΑ 24 ORCi Club IRC  ΙO Πειραιώς
Κυρ 28/06 10:00 ΑΙΓΙΝΑ - ΦΑΛΗΡΟ 17
Κυρ 28/06 ΚΥΚΛΑΔΕΣ REGATTA 11:00 ΤΖΙΑ - ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΣΥΡΟΥ 40 ORCi Club IRC  ΝΟ Τζιτζιφιών Καλλιθέας
Τρι 30/06 11:00 ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΣΥΡΟΥ - ΜΗΛΟΣ 48
Τετ 01/07 13:00 INSHORE - ΜΗΛΟΣ 8-16
Πεμ 02/07 11:00 ΜΗΛΟΣ - ΣΙΦΝΟΣ 22
Σαβ 04/07 11:00 ΣΙΦΝΟΣ - ΚΥΘΝΟΣ 30
Κυρ 05/07 ΤΑΣΟΣ ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ 10:30 ΦΑΛΗΡΟ - ΚΑΣΙΔΙ - ΦΑΛΗΡΟ 18 ORCi Club IRC  ΝΑ Σύνδεσμος
Παρ 10/07
έως
Δευ 20/07
57o ΡΑΛΛΥ ΑΙΓΑΙΟΥ   ΦΑΛΗΡΟ - ΙΚΑΡΙΑ - ΦΟΛΕΓΑΝΔΡΟΣ - ΣΟΥΝΙΟ 142 / 89 / 77 ORCi Club  ΠΟΙΑΘ
Σαβ 11/07 ΠΑΡΑΚΤΙΑ - ΙΩΣΗΦ ΘΕΟΔΩΡΟΥ 10:30 ΦΑΛΗΡΟ - ΚΑΣΙΔΙ - ΦΑΛΗΡΟ 18 ORCi Club IRC  ΣΕΑΝΑΤ Καλλιθέας
Κυρ 12/07 ΠΕΡΑΜΑ 10:30 ΦΑΛΗΡΟ - ΛΑΓΟΥΣΕΣ - ΦΑΛΗΡΟ 25 ORCi Club IRC  ΝΑΟ Περάματος
Κυρ 19/07 ΣΤ.ΒΡΑΪΛΑ (2 ατόμων Α/Γ) 10:30 ΦΑΛΗΡΟ - ΦΛΕΒΕΣ - ΦΑΛΗΡΟ 20 ORCi Club IRC  ΙO Πειραιώς
Πεμ 27/08 53ος ΑΓΩΝΑΣ ΑΝΔΡΟΥ 14:00 ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ - ΧΩΡΑ ΑΝΔΡΟΥ 72 ORCi Club IRC  ΝΟ Ελλάδος, ΝΟ Άνδρου
Σαβ 29/08 14:00 περ.ΣΗΜΑΝΤΗΡΩΝ 2*4 / 10
Κυρ 30/08 09:00 ΧΩΡΑ - ΑΝΔΡΟΥ - ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ 74
Κυρ 30/08 ΛΑΓΟΥΣΕΣ - ΕΙΣ ΜΝΗΜΗΝ ΜΙΧΑΛΗ ΛΥΚΟΥΡΟΠΟΥΛΟΥ 10:30 ΦΑΛΗΡΟ - ΛΑΓΟΥΣΑ - ΦΑΛΗΡΟ 24 ORCi Club IRC  ΣΕΑΝΑΤ Καλλιθέας
Σαβ 05/09 ΕΙΣ ΜΝΗΜΗΝ ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΣΑΡΙΚΑΒΑΖΗ 11:00 ΦΑΛΗΡΟ - ΚΑΣΙΔΙ - ΦΑΛΗΡΟ 18 ORCi Club IRC  ΝΟ Παλαιού Φαλήρου
Σαβ 05/09 3ο ΚΥΠΕΛΛΟ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ - ΚΟΡΦΟΣ ΕΙΣ ΜΝΗΜΗΝ ΝΑΣΟΥ ΚΟΣΜΟΠΟΥΛΟΥ 10:30 ΦΑΛΗΡΟ - ΚΟΡΦΟΣ 28 ORCi Club IRC  ΝΟ Τζιτζιφιών Καλλιθέας
Κυρ 06/09 11:00 ΚΟΡΦΟΣ - ΦΑΛΗΡΟ 27
Σαβ 12/09 ΚΕΑ 11:00 ΒΟΥΛΑ - ΤΖΙΑ 33 ORCi Club IRC  ΝΟ Ελλάδος
Κυρ 13/09 10:00 ΤΖΙΑ - ΒΟΥΛΑ 33
Σαβ 12/09 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ ΜΑΝΤΟΥΒΑΛΟΥ 11:00 ΦΑΛΗΡΟ - ΑΙΓΙΝΑ 16 ORCi Club IRC  ΝΟ Δελφιναρίου
Κυρ 13/09 11:00 ΑΙΓΙΝΑ - ΦΑΛΗΡΟ 18
Σαβ 19/09 3ο ΚΥΠΕΛΛΟ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ - ΑΓΚΙΣΤΡΙ 11:00 ΦΑΛΗΡΟ - ΑΓΚΙΣΤΡΙ 20 ORCi Club IRC  ΙΟΠ ΔΕΗ, ΝΑΟ Ειρήνης & Φιλίας
Κυρ 20/09 11:00 ΑΓΚΙΣΤΡΙ - ΦΑΛΗΡΟ 20
Σαβ 19/09
έως
Κυρ 20/09
ΠΑΝΟΥ ΣΓΟΥΡΟΥ 11:00 ΟΡΤΣΑ ΠΡYΜΑ / COASTAL / INSHORE 20-25/18-20 ORCi IRC  ΙO Πειραιώς
Σαβ 26/09 ΕΙΣ ΜΝΗΜΗΝ ΚΑΡΟΛΟΥ ΦΙΞ 11:00 ΦΑΛΗΡΟ - ΠΟΡΟΣ 26 ORCi Club IRC  ΝΟ Παλαιού Φαλήρου
Κυρ 27/09 11:00 ΠΟΡΟΣ - ΦΑΛΗΡΟ 27
Σαβ 26/09 ΝΑΥΜΑΧΙΑ ΣΑΛΑΜΙΝΟΣ 11:00 ΨΥΤΤΑΛΕΙΑ - ΣΑΛΑΜΙΝΑ 20 ORCi Club IRC  ΝΟ Βουρκαρίου Σαλαμίνας, ΣΕΑΝΑΔ Περάματος
Κυρ 27/09 10:00 ΕΛΕΓΧΟΜΕΝΟΥ ΣΤΙΒΟΥ (ΣΑΛΑΜΙΝΑ) 8
Κυρ 27/09 15:00 ΦΑΝΕΡΩΜΕΝΗ - ΠΕΡΑΜΑ 8
Κυρ 27/09 ΤΡΙΓΩΝΟ ΝΟΝΚΕ 11:00 περ.ΣΗΜΑΝΤΗΡΩΝ 17 ORCi Club  ΝΟΝΚ Ελληνικού
Σαβ 03/10 ΕΙΡΗΝΗΣ - ΦΙΛΙΑΣ 11:00 ΦΑΛΗΡΟ - ΒΑΘΥ ΜΕΘΑΝΩΝ 29 ORCi Club IRC  ΝΟ Ειρήνης Φιλίας
Κυρ 04/10 11:00 ΒΑΘΥ ΜΕΘΑΝΩΝ - ΦΑΛΗΡΟ 29
Σαβ 10/10 3ο ΚΥΠΕΛΛΟ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ - ΜΕΘΑΝΑ 10:30 ΦΑΛΗΡΟ - ΜΕΘΑΝΑ 26 ORCi Club IRC  ΣΕΑΝΑΤ Καλλιθέας
Κυρ 11/10 10:30 ΜΕΘΑΝΑ - ΦΑΛΗΡΟ 26
Σαβ 17/10 ΕΙΣ ΜΝΗΜΗΝ Ν.ΚΟΥΜΙΩΤΗ 11:00 ΦΑΛΗΡΟ - ΑΙΓΝΑ 17 ORCi Club IRC  ΝΑΟ Περάματος
Κυρ 18/10 11:00 ΑΙΓΙΝΑ - ΦΑΛΗΡΟ 18
Παρ 23/10 ΥΔΡΑ 16:00 ΦΑΛΗΡΟ - ΥΔΡΑ 36 ORCi Club IRC  ΝΟ Ελλάδος
Κυρ 25/10 10:30 ΥΔΡΑ - ΦΑΛΗΡΟ 36
Τετ 28/10 ΓΟΥΡΟΥΝΟΠΟΥΛΟ 11:00 ΠΑΡΑΚΤΙΑ 5-10 ORCi Club IRC  ΝΑΟ Βούλας
Σαβ 31/10 ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΩΝ - ΓΙΑΝΝΗΣ ΚΙΝΤΩΝΗΣ 11:00 ΦΑΛΗΡΟ - ν.ΛΑΓΟΥΣΑ - ΦΑΛΗΡΟ 24 ORCi Club IRC  ΣΙΠ ΟΤΕ
Κυρ 01/11 ΑΜΦΙΘΕΑΣ 10:00 ΦΑΛΗΡΟ - ΦΛΕΒΕΣ - ΦΑΛΗΡΟ 23 ORCi Club IRC  ΝΟ Αμφιθέας
Κυρ 01/11 COASTAL 11:00 ΠΑΡΑΚΤΙΑ 15-25 ORCi Club IRC  ΝΟ Ειρήνης Φιλίας
Σαβ 07/11 ΧΕΙΜΕΡΙΝΟ ΑΓ.ΓΕΩΡΓΙΟΥ 12:00 ΦΑΛΗΡΟ - ΦΛΕΒΕΣ - ΜΟΔΙ - ΦΑΛΗΡΟ 57 ORCi Club IRC  ΝΟ Ελλάδος
Κυρ 15/11 ΧΕΙΜΕΡΙΝΟ ΟΚΤΩ 10:00 ΦΑΛΗΡΟ - ΛΑΓΟΥΣΑ - ΣΤΑΧΤΟΡΟΗ - ΦΑΛΗΡΟ 35 ORCi Club IRC  ΝΟ Ελλάδος
Σαβ 21/11 ΔΕΗ 11:00 ΦΑΛΗΡΟ - ΚΑΣΙΔΙ - ΦΑΛΗΡΟ 18 ORCi Club IRC  ΙΟΠ ΔΕΗ
Κυρ 22/11 ΧΕΙΜΕΡΙΝΟ ΛΑΓΟΥΣΩΝ - ATHENS SAILING CIRCUIT 11:00 OFFSHORE (ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ) - COASTAL - ΟΡΤΣΑ ΠΡΥΜΑ 20-35 / 6-8 ORCi Club IRC  ΝΟ Ελλάδος
Κυρ 29/11 ΧΕΙΜΕΡΙΝΟ ΣΑΛΑΜΙΝΟΣ - ATHENS SAILING CIRCUIT 11:00 OFFSHORE (ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ) - COASTAL - ΟΡΤΣΑ ΠΡΥΜΑ 20-35 / 6-8 ORCi Club IRC  ΝΟ Ελλάδος
Κυρ 06/12 ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ 10:30 ΟΡΤΣΑ - ΠΡΥΜΑ ή INSHORE 8 ή 22 ORCi Club IRC  ΝΑ Σύνδεσμος
Κυρ 13/12 ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΩΝ 11:00 ΤΡΙΓΩΝΙΚΗ 16 ORCi Club IRC  ΝΑΟ Ειρήνης & Φιλίας
Κατηγορία Uncategorised
Πέμπτη, 15 Ιουλίου 2010 02:09

COSMOTE ERYTOS²

 

The ERYTOS team was formed in 1995 by Stavros Tsavalos and Kostas Manthos, after three years of successful sailing together.

With international competitive sailing standing, Kostas Manthos took over as Skipper and formed a 15-member competitive sailing team.

Today, the COSMOTE ERYTOS² team--having participated in most Inshore and Offshore races in the Aegean Sea and the Saronic Gulf and having achieved many triumphs in their course together-- constitutes one of the leading sailing competitive teams in Greece. They are regarded as a trustworthy and capable sailing team, bestowed with the respect of the entire sailing community. The team’s success is largely due to excellent communication, team spirit and the mutual love the team members share for the sport of sailing.

The COSMOTE ERYTOS² represents all the mythical characteristics of the individual whose name it bears: Erytos, son of the God Hermes was the fastest amongst the Argonauts that took part in the legendary quest for the Golden Fleece.

COSMOTE is a leading telecommunications company, which from the beginning of its establishment has steadfastly maintained its "course to bring people together", offering them the ability of direct and affordable communication in every corner of Greece, effortlessly and reliably.

In this same spirit, sailing brings people together, sets the course for a peaceful coexistence, adds substance to life and provides creative recreation for all people, regardless of age.

COSMOTE and sailing already having made an exemplary start, thus pursue a noteworthy course with fair winds and the Greek seas as the ideal setting.

Because, in sailing it is not only the wind that fills the sails, it is communication. It is the power of the team to become one. At COSMOTE, this is what we believe. This is what we represent.

And this is why we are now fellow travelers, giving our name to «COSMOTE ERYTOS²».

Because: "That which takes us on a journey, brings us closer".


Attributes of COSMOTE ERYTOS²

 

Boat Type JUDEL/VROLIJK 44
Boatyard PRO YACHTING
Designers JUDEL & VROLIJK
Year 1999
Total length 13,80 m
Maximum width 4m
Draught 3m
Displacement 6,800 Tons
Mainsail 70m²
Genoa 52m²
Spinnaker 142m²
Category ORCi A

 

 

Κατηγορία ΣΚΑΦΗ ΟΜΙΛΟΥ
Παρασκευή, 16 Ιουλίου 2010 22:53

ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΟΜΙΛΟΥ 3

Κατηγορία NOPF NEWS

© 2010 Falirosailing.com / Ναυτικός Όμιλος Παλαιού Φαλήρου. 
Τα περιεχόμενα του παρόντος ιστότοπου(συμπεριλαμβανομένων κειμένων, γραφικών, εικόνων και φωτογραφιών) είναι πνευματική ιδιοκτησία
της Σχολής Ιστιοπλοίας, του Ναυτικού Ομίλου Παλαιού Φαλήρου και των δημιουργών τους, και προστατεύονται από την Ελληνική και
Διεθνή Νομοθεσία. Απαγορεύεται η οποιαδήποτε αντιγραφή, αναπαραγωγή και αναμετάδοση του υλικού, χωρίς έγγραφη άδεια των
υπευθύνων. Η εμφάνισή του στον διαδυκτιακό τόπο δεν θα πρέπει κατά κανένα τρόπο να εκληφθεί ως μεταβίβαη ή εκχώρηση
άδειας ή δικαιώματος χρήσης τους.

Powered by CARBON FREE PRESS