Κυριακή, 05 Σεπτεμβρίου 2010 20:41

RANKING LIST 31/08/10

Mε την ολοκλήρωση της Aegean Regatta 2010,ανακοινώθηκε από την Ελληνική Ιστιοπλοική Ομοσπονδία τo Ranking List ως την 31/08/10/.

Πιο συγκεκριμένα τo σκάφος Έρυτος 2 Cosmote βρίσκεται στην 1η θέση του Ranking List Σαρωνικού στην κατηγορία ORCi, σε σύνολο 85 εγγεγραμμένων σκαφών, με 19.517 βαθμούς σε 18 αγώνες.

Ακολουθούν σε ασφαλή απόσταση το ΑLSOUMA ALLIANZ του Α.Γεωργιάδη με 18.035 βαθμούς σε 21 αγώνες και το MELITI IV του Γ.Ανδρεάδη με 16.741 βαθμούς σε 15 αγώνες.

Κατηγορία Ανακοινώσεις
Παρασκευή, 13 Αυγούστου 2010 14:33

Κυκλάδες 2010

Τα σκάφη του Ομίλου μας κέρδισαν πάλι τις πρώτες θέσεις.

Από το Σάββατο 03 Ιουλίου μέχρι και το Σάββατο 10 Ιουλίου, o NOTK πραγματοποίησε με μεγάλη επιτυχία για άλλη μία χρονιά τον καθιερωμένο αγώνα με την ονομασία ΚΥΚΛΑΔΕΣ 2010 με ένα σύνολο 52 σκαφών. Η διαδρομές φέτος ήταν Βουλιαγμένη-Τήνος, Τήνος-Αιγιάλη Αμοργού, Αιγιάλη- Σίφνος, και Σίφνος-Bουλιαγμένη

Στην κατηγορία ORCi την πρώτη θέση πήρε το σκάφος μας ERYTOS II COSMOTE (Κ. ΜΑΝΘΟΣ) και την τρίτη το σκάφος μας EXIONAS PRICEWATERHOUSE (Ν. ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ). Στην κατηγορία ORC N το σκάφος μας ANEMOESSA (Π. ΣΚΙΑΘΙΤΗΣ) πείρε την πρωτη θέση. Στην κατηγορία ORC Club το σκάφος μας DENNIS (Α.ΧΑΤΖΗΣ) πήρε την πέμπτη θέση και το σκάφος μας GIORGIO HELLEN.POSTBANK  (Γ.ΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ) την Δεύτερη θέση γενικής και πρώτη κατηγορίας.

Συγχαρητήρια σε όλους μας.

Κατηγορία Ανακοινώσεις

 
104ο ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ ΠΡΟΧΩΡΗΜΕΝΩΝ - ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ

ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ


ΜΑΘΗΜΑ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ 
ΗΜΕΡΑ      ΩΡΑ
1ο  
ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ ΙΣΟΖΥΓΙΣΜΟΥ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ ΣΚΑΦΩΝ. ΤΡΟΠΟΣ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗΣ ΑΓΩΝΩΝ.  30/09/2010 ΠΕΜΠΤΗ   
19.30 - 22.00
2ο ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΣΚΑΦΟΥΣ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΜΑΤΟΣ .  07/10/2010 ΠΕΜΠΤΗ   
19.30 - 22.00
3ο ΤΡΙΜΑΡΙΣΜΑ ΙΣΤΙΩΝ.   14/10/2010 ΠΕΜΠΤΗ   
19.30 - 22.00
4ο ΤΑΚΤΙΚΗ – ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΙ ΑΓΩΝΩΝ 04/11/2010 ΠΕΜΠΤΗ   
19.30 - 22.00

 

 

ΠΡΑΚΤΙΚΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ GROUP A (ΣΑΒΒΑΤΟ)

ΜΑΘΗΜΑ 
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ         
ΗΜΕΡΑ ΩΡΑ
1ο 02/10/2010 
ΣΑΒΒΑΤΟ 10.30-13.30
2ο 03/10/2010
ΚΥΡΙΑΚΗ 13.30-17.00
3ο & 4ο 08-10/10/2010 ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ - ΣΑΒΒΑΤΟ -ΚΥΡΙΑΚΗ  ΑΓΩΝΑΣ ΠΟΡΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 14.30 ΕΩΣ ΚΥΡΙΑΚΗ 18.00
5ο & 6ο 29-31/10/2010 ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ – ΣΑΒΒΑΤΟ – ΚΥΡΙΑΚΗ ΑΓΩΝΑΣ ΥΔΡΑΣ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 14.00 ΕΩΣ ΚΥΡΙΑΚΗ 18.00
7ο 06/11/2010 ΣΑΒΒΑΤΟ 10.30-13.30
8ο 07/11/2010 ΚΥΡΙΑΚΗ – ΑΓΩΝΑΣ - ΦΛΕΒΕΣ 09.00-18.00
9ο 13/11/2010 ΣΑΒΒΑΤΟ – ΑΓΩΝΑΣ - ΚΑΣΙΔΙ 09.00-18.00




 

ΠΡΑΚΤΙΚΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ GROUP B (ΚΥΡΙΑΚΗ)

1ο 02/10/2010 
ΣΑΒΒΑΤΟ 13.30-17.00
2ο 03/10/2010
ΚΥΡΙΑΚΗ 10.30-13.30
3ο & 4ο 08-10/10/2010 ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ - ΣΑΒΒΑΤΟ -ΚΥΡΙΑΚΗ  ΑΓΩΝΑΣ ΠΟΡΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 14.30 ΕΩΣ ΚΥΡΙΑΚΗ 18.00
5ο & 6ο 29-31/10/2010 ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ – ΣΑΒΒΑΤΟ – ΚΥΡΙΑΚΗ ΑΓΩΝΑΣ ΥΔΡΑΣ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 14.00 ΕΩΣ ΚΥΡΙΑΚΗ 18.00
7ο 06/11/2010 ΣΑΒΒΑΤΟ 13.30-17.00
8ο 07/11/2010 ΚΥΡΙΑΚΗ – ΑΓΩΝΑΣ - ΦΛΕΒΕΣ 09.00-18.00
9ο 13/11/2010 ΣΑΒΒΑΤΟ – ΑΓΩΝΑΣ – (ΟΚΤΩ) 09.00-18.00

 

 

Πιθανές αλλαγές στο πρόγραμμα των μαθημάτων θα ανακοινώνονται στον πίνακα ανακοινώσεων.

Το παραπάνω προγραμμα μπορείτε να το κατεβάσετε πατώντας εδώ

Σχολή Ιστιοπλοΐας Ναυτικού Ομίλου Παλαιού Φαλήρου

Μαρίνα Φλοίσβου Τηλ :2109849201 – 6944.313474

Ώρες γραμματείας :18.00-20.30 (καθημερινές).

800x600 Normal 0 false false false EL X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

Εισηγητής:Γαβριήλ Βασίλης

ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ

                                                   Σχολή Ιστιοπλοίας Ανοικτής Θαλάσσης

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ  ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ GROUPS 106ης ΣΕΙΡΑΣ

ΜΑΘΗΜΑ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

ΗΜΕΡΑ

ΩΡΑ

1ον

ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ ΙΣΟΖΥΓΙΣΜΟΥ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ ΣΚΑΦΩΝ. ΤΡΟΠΟΣ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗΣ ΑΓΩΝΩΝ.

17/02/2011

ΠΕΜΠΤΗ

19.30 - 22.00

2ον

ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΣΚΑΦΟΥΣ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΜΑΤΟΣ .

03/03/2011

ΠΕΜΠΤΗ

19.30 - 22.00

3ον

ΤΡΙΜΑΡΙΣΜΑ ΙΣΤΙΩΝ.

24/03/2011

ΠΕΜΠΤΗ

19.30 - 22.00

4ον

ΤΑΚΤΙΚΗ – ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΙ ΑΓΩΝΩΝ

07/04/2011

ΠΕΜΠΤΗ

19.30 - 22.00

ΠΡΑΚΤΙΚΑ  ΜΑΘΗΜΑΤΑ GROUP A

ΜΑΘΗΜΑ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

ΗΜΕΡΑ

ΩΡΑ

1 ον

19/02/2011

ΣΑΒΒΑΤΟ

10.30-15.00

2 ον

26/02/2011

ΣΑΒΒΑΤΟ

10.30-15.00

3 ον

05/03/2011

ΣΑΒΒΑΤΟ

10.30-15.00

4 ον

12/03/2011

ΣΑΒΒΑΤΟ

10.00-14.00

5 ον

13/03/2011

ΚΥΡΙΑΚΗ (ΑΓΩΝΑΣ)

09.30-16.00

6 ον & 7 ον

25-26-27/03/2011

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ –ΣΑΒΒΑΤΟ – ΚΥΡΙΑΚΗ ΑΓΩΝΑΣ ΥΔΡΑΣ

09.30-18.00

8 ον

10/04/2011

ΚΥΡΙΑΚΗ

10.00-14.00

9 ον & 10 ον

15-16-17/04/2011

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ –ΣΑΒΒΑΤΟ – ΚΥΡΙΑΚΗ ΑΓΩΝΑΣ ΠΟΡΟΥ

09.30-18.00

ΠΡΑΚΤΙΚΑ  ΜΑΘΗΜΑΤΑ GROUP B

ΜΑΘΗΜΑ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

ΗΜΕΡΑ

ΩΡΑ

1 ον

20/02/2011

ΚΥΡΙΑΚΗ

10.30-15.00

2 ον

27/02/2011

ΚΥΡΙΑΚΗ

10.30-15.00

3 ον

06/03/2011

ΚΥΡΙΑΚΗ

10.30-15.00

4 ον

12/03/2011

ΣΑΒΒΑΤΟ

14.00-18.00

5 ον

13/03/2010

ΚΥΡΙΑΚΗ (ΑΓΩΝΑΣ)

09.30-16.00

6 ον & 7 ον

25-26-27/03/2011

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ –ΣΑΒΒΑΤΟ – ΚΥΡΙΑΚΗ ΑΓΩΝΑΣ ΥΔΡΑΣ

09.30-18.00

8 ον

10/04/2011

ΚΥΡΙΑΚΗ

14.00-18.00

9 ον & 10 ον

15-16-17/04/2011

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ –ΣΑΒΒΑΤΟ – ΚΥΡΙΑΚΗ ΑΓΩΝΑΣ ΠΟΡΟΥ

09.30-18.00

Πιθανές αλλαγές στο πρόγραμμα των μαθημάτων θα ανακοινώνονται στον πίνακα ανακοινώσεων.

Το παραπάνω προγραμμα μπορείτε να το κατεβάσετε πατώντας εδώ

Σχολή Ιστιοπλοΐας Ναυτικού Ομίλου Παλαιού Φαλήρου

Μαρίνα Φλοίσβου Τηλ :2109849201 – 6944.313474

Ώρες γραμματείας :18.00-20.30 (καθημερινές).

800x600 Normal 0 false false false EL X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

Εισηγητής:Γαβριήλ Βασίλης

Σάββατο, 17 Ιουλίου 2010 14:28

3 - prosfata nea

Rally Cyclades  2010 Rally Ionio 2010 Aegean Regatta 2010 : Πρωτιά και διακρίσεις για τα σκάφη του ομίλου μας .

Κατηγορία Νέα - Ενημέρωση
Παρασκευή, 16 Ιουλίου 2010 23:37

2- prosfata nea

 ΤΑ ΕΠΟΜΕΝΑ  ΜΑΘΗΜΑΤΑ  ΤΗΣ 106 ΣΕΙΡΑΣ 106 ΑΡΧΑΡΙΩΝ ΘΑ ΑΡΧΙΣΟΥΝ 19/01/2011

Κατηγορία Νέα - Ενημέρωση
Παρασκευή, 16 Ιουλίου 2010 23:26

1- prosfata nea

ΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΣΤΙΣ 30/09/2010 ΚΑΙ ΩΡΑ 19.30 -22.00  ΣΕΙΡΑ 104

Κατηγορία Νέα - Ενημέρωση
Πέμπτη, 15 Ιουλίου 2010 02:16

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ -2013


ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ    2013    Αγωνιστικό Ημερολόγιο 2013

Σαρωνικός
Ημερο-
μηνία
ΟνομασίαΏραΔιαδρομήΑπόστασηΚατηγορίεςΌμιλος
Σαβ 16/02
έως
Κυρ 17/02
ΚΥΠΕΛΛΟ ΟΜΙΛΩΝ 12:00 3 ΟΡΤΣΑ ΠΡΥΜΑ
Platu 25 ΙΟ ΠΕΙΡΑΙΩΣ
Σαβ 23/03
έως
Δευ 25/03
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ J24 (Α' ΦΑΣΗ)


J24 ΝΟΠΦ
Σαβ 23/03 40ος ΑΓΩΝΑΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΕΩΣ ΥΔΡΑ 11:00 ΦΑΛΗΡΟ - ΥΔΡΑ 36 ORCi Club IRC ΠΟΙΑΘ
Δευ 25/03 10:30 ΥΔΡΑ - ΦΑΛΗΡΟ 36
Κυρ 31/03 ΙΩΑΝΝΗ ΚΑΡΑΠΕΤΗ 11:00 ΦΑΛΗΡΟ - ΤΟΥΡΛΟΣ - ΦΑΛΗΡΟ 22 ORCi Club IRC ΝΟ ΔΕΛΦΙΝΑΡΙΟ
Σαβ 06/04 ΤΡΙΓΩΝΑ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 11:00 2 ΤΡΙΓΩΝΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ 2 x 8 ORCi Club IRC J24 ΣΕΑΝΑΤΚ
Κυρ 07/04 ΤΡΙΓΩΝΑ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 11:00 ΟΡΤΣΑ - ΠΡΥΜΑ 4 x 4 J24 ΣΕΑΝΑΤΚ
Σαβ 13/04 ΗΛΙΑΣ ΚΑΡΩΝΗΣ 11:00 ΦΑΛΗΡΟ - ΦΛΕΒΕΣ - ΦΑΛΗΡΟ 24 ORCi Club IRC ΝΟΝΚΕ
Σαβ 13/04
έως
Κυρ 14/04
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ PLATU 25 (A'ΦΑΣΗ) 12:00 3 ΟΡΤΣΑ ΠΡΥΜΑ
Platu 25 ΙΟ ΠΕΙΡΑΙΩΣ
Κυρ 14/04 εις μνήμην ΣΑΒΒΑ ΓΕΩΡΓΙΟΥ (1ος ΑΤΟΜΟΥ) 11:00 ΦΑΛΗΡΟ - ΦΛΕΒΕΣ - ΦΑΛΗΡΟ 20 ORCi Club IRC ΙΟ ΠΕΙΡΑΙΩΣ
Σαβ 20/04 ΒΑΡΚΙΖΑ 11:00 ΦΑΛΗΡΟ - ΒΑΡΚΙΖΑ - ΦΑΛΗΡΟ 26 ORCi Club IRC J24 Platu 25 ΝΑΟ ΒΑΡΗΣ - ΒΑΡΚΙΖΑΣ
Σαβ 20/04 εις μνήμην ΑΝΔΡΕΑ ΖΙΡΩ (2 ΑΤΟΜΩΝ) 11:00 ΦΑΛΗΡΟ - ΠΟΡΟΣ 28 ORCi Club IRC ΙΟ ΠΕΙΡΑΙΩΣ
Κυρ 21/04 11:00 ΠΟΡΟΣ - (ΜΟΔΙ) - ΦΑΛΗΡΟ 26
Κυρ 21/04 ΛΑΓΟΥΣΕΣ - ΦΛΕΒΕΣ 11:00 ΜΙΚΡΟΛΙΜΑΝΟ - ΛΑΓΟΥΣΕΣ - ΦΛΕΒΕΣ - ΜΙΚΡΟΛΙΜΑΝΟ 38 ORCi Club IRC ΝΑΣ
Παρ 26/04 ΚΥΘΝΟΣ 16:00 ΦΑΛΗΡΟ - ΚΥΘΝΟΣ 50 ORCi Club IRC ΝΟ ΕΛΛΑΔΟΣ
Κυρ 28/04 10:00 ΚΥΘΝΟΣ - ΒΟΥΛΑ 42
Παρ 26/04 ΠΟΡΟΣ "εις μνήμην Μάκη Γκρίτζαλη" 16:00 ΦΑΛΗΡΟ - ΠΟΡΟΣ 29 ORCi Club IRC NOTK
Κυρ 28/04 11:00 ΠΟΡΟΣ - ΦΑΛΗΡΟ 26
Σαβ 27/04 ΛΑΚΗ ΚΥΡΙΑΚΙΔΗ 11:30 ΤΡΙΓΩΝΙΚΗ 12-18 ORCi Club IRC J24 Platu 25 ΑΝΟΙΑΘ
Τετ 01/05 ΠΡΩΤΟΜΑΓΙΑΣ 11:00 ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ - ΑΡΣΙΔΑΣ - ΒΟΥΛΑ 20-25 ORCi Club IRC ΝΟ ΚΑΤΟΙΚΩΝ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
Σαβ 11/05 ΙΩΑΝΝΗ ΛΑΤΣΗ 11:00 ΦΑΛΗΡΟ - ΚΑΛΑΜΑΚΙ - ΤΟΥΡΛΟ - ΦΑΛΗΡΟ 22 ORCi Club IRC ΝΟΠΦ
Σαβ 11/05 ΑΓΚΙΣΤΡΙ "ΜΑΚΗΣ ΠΑΝΤΑΖΗΣ" 10:00 ΦΑΛΗΡΟ - ΑΓΚΙΣΤΡΙ 21 ORCi Club IRC ΝΟ ΑΜΦΙΘΕΑΣ
Κυρ 12/05 11:00 ΑΓΚΙΣΤΡΙ - ΦΑΛΗΡΟ 21
Σαβ 18/05 ΚΥΠΕΛΛΟ ΠΟΙΑΘ - ATHENS SAILING CIRCUIT 12:00 ΟΡΤΣΑ - ΠΡΥΜΑ
ORCi IRC ΠΟΙΑΘ
Κυρ 19/05 12:00 ΟΡΤΣΑ - ΠΡΥΜΑ
Σαβ 18/05 ΑΓΚΙΣΤΡΙ "ΓΙΑΝΝΗΣ ΚΑΡΑΠΕΤΗΣ" 10:30 ΦΑΛΗΡΟ - ΑΓΚΙΣΤΡΙ 20 ORCi Club IRC ΙΟ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ
Κυρ 19/05 11:00 ΑΓΚΙΣΤΡΙ - ΦΑΛΗΡΟ 20
Σαβ 25/05 ΠΑΤΡΟΚΛΟΣ 11:00 ΒΟΥΛΑ - ΠΑΤΡΟΚΛΟΣ - ΒΟΥΛΑ 33 ORCi Club IRC J24 Platu 25 ΝΑΟ ΒΟΥΛΑΣ
Κυρ 26/05 ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ 11:00 ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΙΚΕΣ 2 Χ 8 ORCi Club IRC J24 Platu 25 ΝΑΟ ΒΟΥΛΑΣ
Σαβ 25/05 ΝΙΚΟΛΑ ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΟΥ 11:00 ΦΑΛΗΡΟ - ΠΛΑΤΙΑ αρ - ΑΙΓΙΝΑ 20 ORCi Club IRC ΝΟΕΦ
Κυρ 26/05 11:00 ΑΙΓΙΝΑ - ΠΛΑΤΙΑ αρ. - ΦΑΛΗΡΟ 20
Παρ 31/05 ΚΕΑ 16:00 ΒΟΥΛΑ - ΠΑΤΡΟΚΛΟΣ - ΚΕΑ 15/33 ORCi Club IRC J24 Platu 25 ΝΑΟ ΒΟΥΛΑΣ
Κυρ 02/06 10:30 ΚΕΑ - ΠΑΤΡΟΚΛΟΣ - ΒΟΥΛΑ 18/33
Σαβ 08/06 ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ 11:00 OFFSHORE RACE 21 ORCi Club IRC J24 Platu 25 ΠΟΙΑΘ
Κυρ 09/06 12:00 INSHORE RACE
Σαβ 15/06 εις μνήμην ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΣΟΥΛΗ 11:00 ΦΑΛΗΡΟ - ΑΙΓΙΝΑ 25-16 ORCi Club IRC ΙΟ ΠΕΙΡΑΙΩΣ
Κυρ 16/06 11:00 ΑΙΓΙΝΑ - ΦΑΛΗΡΟ 18
Σαβ 15/06 ΜΙΚΡΟΛΙΜΑΝΟ 29 "ΤΑΣΟΣ ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ" 10:30 ΜΙΚΡΟΛΙΜΑΝΟ - ΜΕΘΑΝΑ 25 ORCi Club IRC ΝΑΣ
Κυρ 16/06 10:30 ΜΕΘΑΝΑ - ΜΙΚΡΟΛΙΜΑΝΟ 25
Παρ 21/06
έως
Δευ 24/06
ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΚΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ - ATHENS SAILING CIRCUIT
OFFSHORE & ΟΡΤΣΑ - ΠΡΥΜΑ 20-35 & 6-8 ORCi IRC ΝΟ ΕΛΛΑΔΟΣ
Παρ 21/06 46ος ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΚΟΣ ΑΓΩΝΑΣ ΑΝΔΡΟΥ 16:00 ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ - ΧΩΡΑ ΑΝΔΡΟΥ 72 ORCi Club IRC ΝΟ ΑΝΔΡΟΥ
Κυρ 23/06 11:00 "ΜΙΧΑΗΛ ΤΡΙΚΟΓΛΟΥ" ΠΕΡΙΠΛΟΥΣ ΣΗΜΑΝΤΗΡΩΝ 2 x (4 έως 10)
Δευ 24/06 09:00 ΧΩΡΑ ΑΝΔΡΟΥ - ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ 74
Σαβ 22/06 ΔΙΟΝΥΣΟΥ ΜΕΛΑΝΑΙΓΙΔΟΣ 12:00 ΦΑΛΗΡΟ - ΑΙΓΙΝΑ 18 ORCi Club IRC ΝΟ ΕΛΛΑΔΟΣ
Κυρ 23/06 10:00 ΑΙΓΙΝΑ - ΠΟΡΟΣ 18
Δευ 24/06 10:30 ΠΟΡΟΣ - ΦΑΛΗΡΟ 27
Σαβ 29/06 ΦΙΛΙΑΣ ΝΟΔ-ΣΕΑΝΑΔΠ 10:30 ΦΑΛΗΡΟ - ΜΕΘΑΝΑ 26 ORCi Club IRC ΣΕΑΝΑΔΠ - ΝΟ ΔΕΛΦΙΝΑΡΙΟ
Κυρ 30/06 10:30 ΜΕΘΑΝΑ - ΦΑΛΗΡΟ 26
Σαβ 29/06 ΚΥΚΛΑΔΕΣ 1 11:00 ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ - ΜΗΛΟΣ 72 ORCi Club IRC ΝΟΤΚ
Τρι 02/07 ΜΗΛΟΣ INSHORE 11:00 ΑΔΑΜΑΝΤΑΣ ΜΗΛΟΥ 12 ORCi Club IRC ΝΟΤΚ
Τετ 03/07 ΚΥΚΛΑΔΕΣ 2, 3, 4 11:00 ΜΗΛΟΣ - ΣΕΡΙΦΟΣ 26 ORCi Club IRC ΝΟΤΚ
Παρ 05/07 11:00 ΣΕΡΙΦΟΣ - ΚΥΘΝΟΣ 22
Κυρ 07/07 11:00 ΚΥΘΝΟΣ - ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ 38
Παρ 12/07 ΕΠΙΔΑΥΡΟΣ 16:00 ΦΑΛΗΡΟ - ΑΙΓΙΝΑ 16 ORCi Club IRC ΝΑΟΕΦ
Σαβ 13/07 10:30 ΑΙΓΙΝΑ - Ν.ΕΠΙΔΑΥΡΟΣ 18
Κυρ 14/07 10:30 Ν.ΕΠΙΔΑΥΡΟΣ - ΦΑΛΗΡΟ 28,7
Παρ 19/07
έως
Σαβ 27/07
50o ΡΑΛΛΥ ΑΙΓΑΙΟΥ 18:00 ΦΑΛΗΡΟ - ΣΥΡΟΣ 90 ORCi Club IRC ΠΟΙΑΘ
10:00 ΣΥΡΟΣ - ΠΑΤΜΟΣ 88
10:00 ΠΑΤΜΟΣ - ΚΟΥΦΟΝΗΣΙ 63
11:00 INSHORE
18:00 ΚΟΥΦΟΝΗΣΙ - ΣΟΥΝΙΟ 94
Σαβ 31/08 ΤΣΟΥΚΑ ΣΤΑΥΡΙΔΗ 11:00 ΦΑΛΗΡΟ - ΚΑΣΙΔΙ - ΦΑΛΗΡΟ 18 ORCi Club IRC ΝΟΠΦ
Κυρ 01/09 ΛΑΓΟΥΣΕΣ εις μνήμην Μ. ΛΥΚΟΥΡΟΠΟΥΛΟΥ 10:30 ΦΑΛΗΡΟ - ΛΑΓΟΥΣΕΣ - ΦΑΛΗΡΟ 24 ORCi Club IRC ΣΕΑΝΑΤΚ
Παρ 06/09 ΚΟΡΦΟΣ "εις μνήμην Ν. Κοσμόπουλου" 16:00 ΦΑΛΗΡΟ - ΠΛΑΤΙΑ - ΚΟΡΦΟΣ 27 ORCi Club IRC ΝΟΤΚ
Σαβ 07/09 ΚΟΡΦΟΣ INSHORE 12:00 ΚΟΛΠΟΣ ΣΟΦΙΚΟΥ 8 ORCi Club IRC ΝΟΤΚ
Κυρ 08/09 ΚΟΡΦΟΣ "εις μνήμην Ν. Κοσμόπουλου" 11:00 ΚΟΡΦΟΣ - ΠΛΑΤΙΑ - ΦΑΛΗΡΟ 27 ORCi Club IRC ΝΟΤΚ
Παρ 13/09 ΚΕΑ 16:00 ΦΑΛΗΡΟ - ΤΖΙΑ 40 ORCi Club IRC ΝΟ ΕΛΛΑΔΟΣ
Κυρ 15/09 10:00 ΤΖΙΑ - ΒΟΥΛΑ 33
Σαβ 14/09 ΑΓΚΙΣΤΡΙ 11:00 ΦΑΛΗΡΟ - ΑΓΚΙΣΤΡΙ 20 ORCi Club IRC ΙΟΠ ΔΕΗ - ΝΑΟΕΦ
Κυρ 15/09 11:00 ΑΓΚΙΣΤΡΙ - ΦΑΛΗΡΟ 20
Σαβ 21/09 ΗΛΙΑ ΜΑΝΤΟΥΒΑΛΟΥ 11:00 ΦΑΛΗΡΟ - ΑΙΓΙΝΑ 16 ORCi Club IRC ΝΟ ΔΕΛΦΙΝΑΡΙΟ
Κυρ 22/09 11:00 ΑΙΓΙΝΑ - ΦΑΛΗΡΟ 18
Σαβ 28/09 ΝΑΥΜΑΧΙΑΣ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ 11:00 ΦΑΛΗΡΟ - ΣΑΛΑΜΙΝΑ 20,4 ORCi Club IRC ΝΑΟΕΦ & ΝΟ ΒΟΥΡΚΑΡΙΟΥ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ, ΝΟΕΦ
Κυρ 29/09 ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΚΗ ΦΙΛΙΑ 11:00 ΣΑΛΑΜΙΝΑ - ΦΑΛΗΡΟ 20,4 ORCi Club IRC ΝΑΟΕΦ & ΝΟ ΒΟΥΡΚΑΡΙΟΥ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ, ΝΟΕΦ
Σαβ 28/09 εις μνήμην ΠΑΝΟΥ ΣΓΟΥΡΟΥ ATHENS SAILING SIRCUIT 11:00 COASTAL COURSE 20-25 ORCi Club IRC ΙΟ ΠΕΙΡΑΙΩΣ
Κυρ 29/09 11:00 INSHORE COURSE 18-20
Παρ 04/10 ΣΤΡΑΤΗ ΑΝΔΡΕΑΔΗ 16:00 ΦΑΛΗΡΟ - ΠΟΡΟΣ 26 ORCi Club IRC ΝΟΠΦ
Κυρ 06/10 10:30 ΠΟΡΟΣ - ΦΑΛΗΡΟ 27
Σαβ 05/10 ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΩΝ 11:00 ΦΑΛΗΡΟ - ΛΑΓΟΥΣΑ - ΦΑΛΗΡΟ 24 ORCi Club IRC ΣΙΠ ΟΤΕ
Κυρ 06/10 ΤΡΙΓΩΝΟ ΝΟΝΚΕ εις ΜΝΗΜΗΝ ΒΑΣΙΛΗ ΧΑΛΑΡΗ 11:00 ΤΡΙΓΩΝΙΚΗ ΔΙΑΔΡΟΜΗ 18 ORCi Club IRC ΝΟΝΚΕ
Σαβ 12/10 ΕΙΡΗΝΗΣ - ΦΙΛΙΑΣ 10:30 ΦΑΛΗΡΟ - ΒΑΘΥ ΜΕΘΑΝΩΝ 28 ORCi Club IRC ΝΟΕΦ
Κυρ 13/10 10:30 ΒΑΘΥ ΜΕΘΑΝΩΝ - ΦΑΛΗΡΟ 28
Σαβ 12/10 ΕΙΣ ΜΝΗΜΗΝ ΝΙΚ. ΚΟΥΜΙΩΤΗ 11:00 ΦΑΛΗΡΟ - ΑΙΓΙΝΑ 16,5 ORCi Club IRC ΝΑΟ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ
Κυρ 13/10 11:00 ΑΙΓΙΝΑ - ΦΑΛΗΡΟ 18
Σαβ 19/10 ΜΕΘΑΝΑ 10:30 ΦΑΛΗΡΟ - ΜΕΘΑΝΑ 26 ORCi Club IRC ΣΕΑΝΑΤΚ
Κυρ 20/10 10:30 ΜΕΘΑΝΑ - ΦΑΛΗΡΟ 26
Κυρ 20/10 ΓΟΥΡΟΥΝΟΠΟΥΛΟ 11:00 ΠΑΡΑΚΤΙΑ 5-10 ORCi Club IRC J24 Platu 25 ΝΑΟ ΒΟΥΛΑΣ
Σαβ 26/10 ΥΔΡΑ 15:00 ΦΑΛΗΡΟ - ΥΔΡΑ 36 ORCi Club IRC ΝΟ ΕΛΛΑΔΟΣ
Δευ 28/10 10:00 ΥΔΡΑ - ΦΑΛΗΡΟ 36
Σαβ 02/11 ΧΕΙΜΕΡΙΝΟ ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΥ 12:00 ΦΑΛΗΡΟ - ΑΓ. ΓΙΩΡΓΗΣ - ΜΟΔΙ - ΦΑΛΗΡΟ 79 ORCi Club IRC ΝΟ ΕΛΛΑΔΟΣ
Σαβ 03/11 ΑΜΦΙΘΕΑΣ 10:00 ΦΑΛΗΡΟ - ΦΛΕΒΕΣ - ΦΑΛΗΡΟ 21 ORCi Club IRC ΝΟ ΑΜΦΙΘΕΑΣ
Σαβ 09/11 COASTAL ΝΟΕΦ 11:00 ΠΕΡΙΠΛΟΥΣ ΣΗΜΑΝΤΗΡΩΝ 25 ORCi Club IRC ΝΟΕΦ
Σαβ 09/11 ΠΕΡΑΜΑ 11:00 ΦΑΛΗΡΟ - ΛΑΓΟΥΣΑ - ΦΑΛΗΡΟ 24 ORCi Club IRC ΝΑΟ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ
Κυρ 10/11 ΧΕΙΜΕΡΙΝΟ ΟΚΤΩ 10:00 ΦΑΛΗΡΟ - ΛΑΓΟΥΣΑ - ΣΤΑΧΤΟΡΟΗ - ΦΑΛΗΡΟ 35 ORCi Club IRC J24 Platu 25 ΝΟ ΕΛΛΑΔΟΣ
Σαβ 16/11 ΚΥΠΕΛΛΟ ΔΕΗ 11:00 ΦΑΛΗΡΟ - ΚΑΣΙΔΙ - ΦΑΛΗΡΟ 18 ORCi Club IRC ΙΟΠ ΔΕΗ
Κυρ 17/11 ΧΕΙΜΕΡΙΝΟ ΛΑΓΟΥΣΩΝ ATHENS SAILING CIRCUIT 11:00 OFFSHORE ή ΟΡΤΣΑ ΠΡΥΜΑ 20-35 ORCi Club IRC J24 Platu 25 X-35 ΝΟ ΕΛΛΑΔΟΣ
Κυρ 24/11 ΧΕΙΜΕΡΙΝΟ ΣΑΛΑΜΙΝΟΣ ATHENS SAILING CIRCUIT 11:00 OFFSHORE ή ΟΡΤΣΑ ΠΡΥΜΑ 20-35 ORCi Club IRC J24 Platu 25 X-35 ΝΟ ΕΛΛΑΔΟΣ
Σαβ 07/12 ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ ATHENS SAILING CIRCUIT 11:00 ΤΡΙΓΩΝΟ 8 ORCi Club IRC ΝΑΣ
Σαβ 15/12 ΧΕΙΜΕΡΙΝΟ ΚΥΠΕΛΛΟ 10:30 COASTAL COURSE ΦΑΛΗΡΟ 15 ORCi Club IRC ΝΑΟΕΦ
Κατηγορία Σκάφη
Πέμπτη, 15 Ιουλίου 2010 02:09

COSMOTE ERYTOS²

 

The ERYTOS team was formed in 1995 by Stavros Tsavalos and Kostas Manthos, after three years of successful sailing together.

With international competitive sailing standing, Kostas Manthos took over as Skipper and formed a 15-member competitive sailing team.

Today, the COSMOTE ERYTOS² team--having participated in most Inshore and Offshore races in the Aegean Sea and the Saronic Gulf and having achieved many triumphs in their course together-- constitutes one of the leading sailing competitive teams in Greece. They are regarded as a trustworthy and capable sailing team, bestowed with the respect of the entire sailing community. The team’s success is largely due to excellent communication, team spirit and the mutual love the team members share for the sport of sailing.

The COSMOTE ERYTOS² represents all the mythical characteristics of the individual whose name it bears: Erytos, son of the God Hermes was the fastest amongst the Argonauts that took part in the legendary quest for the Golden Fleece.

COSMOTE is a leading telecommunications company, which from the beginning of its establishment has steadfastly maintained its "course to bring people together", offering them the ability of direct and affordable communication in every corner of Greece, effortlessly and reliably.

In this same spirit, sailing brings people together, sets the course for a peaceful coexistence, adds substance to life and provides creative recreation for all people, regardless of age.

COSMOTE and sailing already having made an exemplary start, thus pursue a noteworthy course with fair winds and the Greek seas as the ideal setting.

Because, in sailing it is not only the wind that fills the sails, it is communication. It is the power of the team to become one. At COSMOTE, this is what we believe. This is what we represent.

And this is why we are now fellow travelers, giving our name to «COSMOTE ERYTOS²».

Because: "That which takes us on a journey, brings us closer".


Attributes of
COSMOTE ERYTOS²

Boat Type JUDEL/VROLIJK 44
Boatyard PRO YACHTING
Designers JUDEL & VROLIJK
Year 1999
Total length 13,80 m
Maximum width 4m
Draught 3m
Displacement 6,800 Tons
Mainsail 70m²
Genoa 52m²
Spinnaker 142m²
Category ORCi A
Κατηγορία Σκάφη
Παρασκευή, 25 Ιουνίου 2010 21:33

ERITOS_SPS

Κατηγορία FRONT_ADS
Σελίδα 1 από 5

© 2010 Falirosailing.com / Ναυτικός Όμιλος Παλαιού Φαλήρου. 
Τα περιεχόμενα του παρόντος ιστότοπου(συμπεριλαμβανομένων κειμένων, γραφικών, εικόνων και φωτογραφιών) είναι πνευματική ιδιοκτησία
της Σχολής Ιστιοπλοίας, του Ναυτικού Ομίλου Παλαιού Φαλήρου και των δημιουργών τους, και προστατεύονται από την Ελληνική και
Διεθνή Νομοθεσία. Απαγορεύεται η οποιαδήποτε αντιγραφή, αναπαραγωγή και αναμετάδοση του υλικού, χωρίς έγγραφη άδεια των
υπευθύνων. Η εμφάνισή του στον διαδυκτιακό τόπο δεν θα πρέπει κατά κανένα τρόπο να εκληφθεί ως μεταβίβαη ή εκχώρηση
άδειας ή δικαιώματος χρήσης τους.

Powered by CARBON FREE PRESS