150 Α,Β,C ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΟ ΑΡΧΑΡΙΩΝ 06 και 18 /11/2019

Δευτέρα, 15 Ιανουαρίου 2018 20:25

ΝΑΥΤΙΚΟΣ  ΟΜΙΛΟΣ  ΠΑΛΑΙΟΥ  ΦΑΛΗΡΟΥ  

Σχολή Ιστιοπλοΐας Ανοικτής Θαλάσσης

 ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ  ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ  150ης ΣΕΙΡΑΣ: 06/11/2019  έως 14/01/2020

ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ  ΜΑΘΗΜΑΤΑ  

 

ΜΑΘΗΜΑ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

ΗΜΕΡΑ

ΩΡΑ

 

1ον    

ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΟΝΟΜΑΤΟΛΟΓΙΑ

ΕΞΑΡΤΗΣΗΣ ΚΑΙ ΕΙΔΩΝ ΤΟΥ ΣΚΑΦΟΥΣ 

06/11/2019

ΤΕΤΑΡΤΗ

19.30 - 22.30

 

 

 

 

 

 

Εισηγητής:Μάνθος Κώστας

 

2ον

ΑΕΡΟΔΥΝΑΜΙΚΗ ΤΡΙΜΑΡΙΣΜΑ 

13/11/2019

ΤΕΤΑΡΤΗ

19.30 - 22.30

 

 

Εισηγητής: Μάνθος Κώστας

 

 

 

 

3ον

ΝΑΥΤΙΛΙΑ 

       20/11/2019

ΤΕΤΑΡΤΗ

19.30 - 22..30

 

 

Εισηγητής:Γαβριήλ Βασίλης

 

 

 

 

 

 

 

4ον 

Δ.Κ.Α.Σ ΝΑΥΤΙΚΟ ΔΙΚΑΙΟ,

ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ

Εισηγητής:Μαλαντζής Στράτος

 

ΡΟΥΧΙΣΜΟΣ:Κων/νος Παλαιολόγος

27/11/2019

ΤΕΤΑΡΤΗ

19.30 - 22.30

 

 

 

 

 

 

5ον

ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ -ΡΥΠΑΝΣΗ ΜΕΤΕΩΡΟΛΟΓΙΑ

04/11/2019

ΤΕΤΑΡΤΗ

19.30 - 22.30

 

 

 

 

 

 

Εισηγητής: ΜΠΑΝΟΣ EΠΑΜΕΙΝΩΝΔΑΣ 

 

 

ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

 

 

 

6ον

ΚΑΝΟΝΕΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ,

ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΣΤΗ

ΘΑΛΑΣΣΑ,ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ

ΚΙΝΔΥΝΟΥ, ΜΗΧΑΝΕΣ ΘΑΛΑΣΣΗΣ

11/12/2019

ΤΕΤΑΡΤΗ

19.30 - 22.30

 

 

 

 

 

Εισηγητής: Μάνθος Κώστας

 

Τσιγκούλης Γιώργος

 

7ον

ΠΡΩΤΕΣ ΒΟΗΘΕΙΕΣ 

          18/12/2019       ΤΕΤΑΡΤΗ

19.30 - 22.30

 

 

Εισηγητής: Γιοβανιδης Νικολαος 

 

 

 

 

Ε.Ν.ΑΚ

 

 

 

 

8ον

ΧΕΙΡΙΣΜΟΙ   ΙΣΤΙΟΦΟΡΟΥ 

08/01/2020

ΤΕΤΑΡΤΗ

19.30 - 22.30

 

 

ΣΚΑΦΟΥΣ  -   ΑΓΚΥΡΟΒΟΛΙΑ – ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ ΣΚΑΦΩΝ 

 

 

 

Εισηγητής:  Μάνθος Κώστας

 

 Φωκάς Δημήτρης  

 

 

ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ GROUP A

13/01/2020

ΔΕΥΤΕΡΑ

18.30-21.30

 

 

ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ GROUP B 

14/01/2020

ΤΡΙΤΗ

18.30-21.30

 

   ΝΑΥΤΙΚΟΣ  ΟΜΙΛΟΣ  ΠΑΛΑΙΟΥ  ΦΑΛΗΡΟΥ

Σχολή Ιστιοπλοΐας Ανοικτής Θαλάσσης

 ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ  ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ  150ης ΣΕΙΡΑΣ: 06/11/2019  έως 14/01/2020  

ΠΡΑΚΤΙΚΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ GROUP Α (ΣΑΒΒΑΤΟ)   

ΜΑΘΗΜΑ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

ΗΜΕΡΑ

ΩΡΑ

1ο

09/11/2019

ΣΑΒΒΑΤΟ

10.00-16.00

2ο

16/11/2019

ΣΑΒΒΑΤΟ

10.00-16.00

3

23/11/2019

ΣΑΒΒΑΤΟ

10.00-16.00

 

4&5

30/11-01/12/2019

ΣΑΒΒΑΤΟ - ΚΥΡΙΑΚΗ  ΤΑΞΙΔΙ με Διανυκτέρευση στην

(ΑΙΓΙΝΑ  )

ΣΑΒΒΑΤΟ10.00- ΚΥΡΙΑΚΗ  16.00

6 ο   

08/12/2019

ΚΥΡΙΑΚΗ(ΝΥΧΤΕΡΙΝΟ)

16.30 -22.30

7ο 

14/12/2019

ΣΑΒΒΑΤΟ

10.00-16.00

8ο 

11/01/2020

ΣΑΒΒΑΤΟ

10.00-16.00

ΠΡΑΚΤΙΚΑ  ΜΑΘΗΜΑΤΑ GROUP  B (KYΡIAKH)  

ΜΑΘΗΜΑ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

ΗΜΕΡΑ

ΩΡΑ

1ο 

10/11/2019

ΚΥΡΙΑΚΗ

10.00 - 16.00

2ο 

1711/2019

ΚΥΡΙΑΚΗ

10.00 - 16.00

3ο

24/11/2019

ΚΥΡΙΑΚΗ

10.00 - 16.00

4ο

01/12/2019

ΚΥΡΙΑΚΗ(ΝΥΧΤΕΡΙΝΟ )

16.30 - 22.30

 5ο&  6ο

07-08/12/2019

ΣΑΒΒΑΤΟ - ΚΥΡΙΑΚΗ 

ΤΑΞΙΔΙ με Διανυκτέρευση στην ΑΙΓΙΝΑ)

ΣΑΒΒΑΤΟ 10.00       ΕΩΣ ΚΥΡΙΑΚΗ 16.00

7ο

15/12/2019

ΚΥΡΙΑΚΗ

10.00 - 16.00

8ο

12/01/2020

ΚΥΡΙΑΚΗ

10.00 - 16.00

 

ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ  ΜΑΘΗΜΑΤΑ  group C

 

 

ΜΑΘΗΜΑ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

ΗΜΕΡΑ

ΩΡΑ

 

1ον    

ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΟΝΟΜΑΤΟΛΟΓΙΑ

ΕΞΑΡΤΗΣΗΣ ΚΑΙ ΕΙΔΩΝ ΤΟΥ ΣΚΑΦΟΥΣ 

18/11/2019

ΔΕΥΤΕΡΑ

18.00 - 19.30

 

 

 

 

 

 

Εισηγητής:Μάνθος Κώστας

 

2ον

ΑΕΡΟΔΥΝΑΜΙΚΗ ΤΡΙΜΑΡΙΣΜΑ 

18/11/2019

ΔΕΥΤΕΡΑ

19.30 - 22.30

 

 

Εισηγητής: Μάνθος Κώστας

 

 

 

 

3ον

ΝΑΥΤΙΛΙΑ 

       20/11/2019

ΤΕΤΑΡΤΗ

19.30 - 22.30

 

 

Εισηγητής:ΓΑΒΡΙΗΛ ΒΑΣΙΛΗΣ

 

 

 

 

 

 

 

4ον 

Δ.Κ.Α.Σ ΝΑΥΤΙΚΟ ΔΙΚΑΙΟ,

ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ

Εισηγητής:Μαλαντζής Στράτος

 

ΡΟΥΧΙΣΜΟΣ:Κων/νος Παλαιολόγος

27/11/2019

ΤΕΤΑΡΤΗ

19.30 - 22.30

 

 

 

 

 

 

5ον

ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ -ΡΥΠΑΝΣΗ ΜΕΤΕΩΡΟΛΟΓΙΑ

04/12/2019

ΤΕΤΑΡΤΗ

19.30 - 22.30

 

 

 

 

 

 

Εισηγητής: ΜΠΑΝΟΣ EΠΑΜΕΙΝΩΝΔΑΣ 

 

 

ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

 

 

 

6ον

ΚΑΝΟΝΕΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ,

ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΣΤΗ

ΘΑΛΑΣΣΑ,ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ

ΚΙΝΔΥΝΟΥ, ΜΗΧΑΝΕΣ ΘΑΛΑΣΣΗΣ

11/12/2019

ΤΕΤΑΡΤΗ

19.30 - 22.30

 

 

 

 

 

Εισηγητής: Μάνθος Κώστας

 

Τσιγκούλης Γιώργος

 

7ον

ΠΡΩΤΕΣ ΒΟΗΘΕΙΕΣ 

          18/12/2019       ΤΕΤΑΡΤΗ

19.30 - 22.30

 

 

Εισηγητής: Γιοβανιδης Νικολαος 

 

 

 

 

Ε.Ν.ΑΚ

 

 

 

 

8ον

ΧΕΙΡΙΣΜΟΙ   ΙΣΤΙΟΦΟΡΟΥ 

08/01/2020

ΤΕΤΑΡΤΗ

19.30 - 22.30

 

 

ΣΚΑΦΟΥΣ  -   ΑΓΚΥΡΟΒΟΛΙΑ – ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ ΣΚΑΦΩΝ 

 

 

 

Εισηγητής:  Μάνθος Κώστας

 

 Φωκάς Δημήτρης  

 

 

ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ GROUP C

13/01/2020

ΔΕΥΤΕΡΑ

20.30-21.30

 

 

 

ΠΡΑΚΤΙΚΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ GROUP C  

 

 

 

ΜΑΘΗΜΑ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

ΗΜΕΡΑ

ΩΡΑ

1ο

23/11/2019

ΣΑΒΒΑΤΟ

10.00-16.00

2ο

24/11/2019

ΚΥΡΙΑΚΗ

10.00-16.00

3Ο

30/11/2019

ΣΑΒΒΑΤΟ

10.00-16.00

4Ο

1/12/2019

ΚΥΡΙΑΚΗ

10.00-16.00

5Ο

14/12/2019

ΣΑΒΒΑΤΟ

10.00-16.00

6 ο   

15/12/2019

ΚΥΡΙΑΚΗ(ΝΥΧΤΕΡΙΝΟ)

16.30 -22.30

7ο 

11/01/2020

ΣΑΒΒΑΤΟ

10.00-16.00

8ο 

12/01/2020

ΚΥΡΙΑΚΗ

10.00-16.00

 

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΩΝ ΠΡΑΚΤΙΚΩΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΙΑΜΟΡΦΩΘΕΙ ΑΝΑΛΟΓΑ ΤΙΣ ΚΑΙΡΙΚΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΤΑΞΙΔΙΑ ΤΩΝ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΩΝ ΝΑ ΜΕΤΑΤΡΑΠΟΥΝ ΣΕ ΟΛΟΗΜΕΡΑ ΧΩΡΙΣ ΔΙΑΝΥΚΤΕΡΕΥΣΗ

 Η ΣΧΟΛΗ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΗΣ ΤΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΛΟΓΩ ΔΥΣΜΕΝΩΝ ΚΑΙΡΙΚΩΝ ΣΥΝΘΗΚΩΝ,ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΠΕΚΤΑΣΗ ΤΗΣ ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ ΤΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ .

 

Σχολή Ιστιοπλοΐας  Ναυτικού Ομίλου Παλαιού Φαλήρου

Μαρίνα Φλοίσβου Τηλ :2109849201 – 6944.313474     Ώρες γραμματείας :18.00-20.30 (καθημερινές).

Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: 151 ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΟ ΑΡΧΑΡΙΩΝ 15/01/2020 »

© 2010 Falirosailing.com / Ναυτικός Όμιλος Παλαιού Φαλήρου. 
Τα περιεχόμενα του παρόντος ιστότοπου(συμπεριλαμβανομένων κειμένων, γραφικών, εικόνων και φωτογραφιών) είναι πνευματική ιδιοκτησία
της Σχολής Ιστιοπλοίας, του Ναυτικού Ομίλου Παλαιού Φαλήρου και των δημιουργών τους, και προστατεύονται από την Ελληνική και
Διεθνή Νομοθεσία. Απαγορεύεται η οποιαδήποτε αντιγραφή, αναπαραγωγή και αναμετάδοση του υλικού, χωρίς έγγραφη άδεια των
υπευθύνων. Η εμφάνισή του στον διαδυκτιακό τόπο δεν θα πρέπει κατά κανένα τρόπο να εκληφθεί ως μεταβίβαη ή εκχώρηση
άδειας ή δικαιώματος χρήσης τους.

Powered by CARBON FREE PRESS